Park Ludowy: Targi Lublin będą cztery razy większe

  Park Ludowy: Targi Lublin będą cztery razy większe

  JAXA

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Park Ludowy: Targi Lublin będą cztery razy większe

  ©Małgorzata Genca

  Ponad 46,5 mln zł wyda spółka Targi Lublin na rozbudowę swoich obiektów w parku Ludowym. - Powstanie nowa hala o powierzchni 10,5 tys. mkw., gdzie będzie 8 tys. mkw powierzchni wystawienniczych. Wybudowany zostanie łącznik między starą a nawą halą, gdzie będą dwie sale konferencje, każda dla 150 osób. Ponadto na zewnątrz wykonany będzie plac wystawienniczy o powierzchni 5 tys. mkw. - wyliczała Beata Gorajek, prezes Targów Lublin.
  Park Ludowy: Targi Lublin będą cztery razy większe

  ©Małgorzata Genca

  To nie koniec zmian. Przed nową halą pojawi się parking dla 460 aut.

  Przebudowana ma być też obecna hala wystawiennicza, która ma 2,5 tys. mkw. powierzchni. - W przyszłości będzie w niej można organizować, obok targów, również konferencje. Będzie mogło w nich uczestniczyć jednocześnie 1500 osób, to będzie największe takie centrum w Lublinie - zapowiedziała Gorajek.

  Spółka Tragi Lublin uzyskała 19 mln zł dofinansowania do inwestycji, z czego 16 mln zł pochodzi ze środków UE. - Budowa obiektu ma potrwać do końca marca 2012 roku - wskazywał Sławomir Ziółkowski z firmy Mirbud, która realizuje inwestycję.

  Akcjonariuszami Targów Lublin są m.in. gmina Lublin, województwo lubelskie, Międzynarodowe Targi Poznańskie. - Rozbudowa obiektów targowych przyczyni się do rewitalizacji tego fragmentu Lublina - przekonywał Krzysztof Hetman, marszałek województwa.

  - Wypisuje się też w naszą strategię umiędzynarodawiania miasta - dodał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

  Spółka dzięki po zwiększeniu powierzchni wystawienniczych planuje nowe imprezy. W tym roku zorganizuje 19 targów, w przyszłym 26. Na liście tegorocznych nowości są m.in. targi sakralne (listopad) oraz targi zabawek, ozdób i atrakcji świątecznych (grudzień).
  Targi Lublin na razie nie szykują kolejnych inwestycji. - To co mamy, powinno wystarczyć na najbliższe osiem lat - stwierdziła Gorajek.

  Kompleks wystawienniczy w parku Ludowym zajmuje 7 ha.
  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co z NASZYM parkiem?

  Lublinianin. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 90 / 74

  To ja i moi koledzy z Liceum na Kunickiego (teraz to VI Lic. na ul. Mickiewicza) sadziliśmy drzewa w d. Parku Ludowym. Wcześniej była tam podmokła łąka. Kto pozwolił rozplenić się W PARKU tym...rozwiń całość

  To ja i moi koledzy z Liceum na Kunickiego (teraz to VI Lic. na ul. Mickiewicza) sadziliśmy drzewa w d. Parku Ludowym. Wcześniej była tam podmokła łąka. Kto pozwolił rozplenić się W PARKU tym instytucjom niby-kapitalistycznym? Kto pozwala na dalszą wycinkę drzew? Kto DEWASTUJE .? Oczywiście : nic się nie dzieje bez wiedzy i zgody Jaśnie Pana Prezydenta i J.Pana Marszałka. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I pozbawione asekuracji

  POwódź (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 57 / 34

  Za rok tereny te objęte zostaną bezwzględnym zakazem zabudowy obiektami tzw. użyteczności publicznej, a więc automatycznie pozbawione zostaną możliwości objęcia ich asekuracją. Identycznie zresztą...rozwiń całość

  Za rok tereny te objęte zostaną bezwzględnym zakazem zabudowy obiektami tzw. użyteczności publicznej, a więc automatycznie pozbawione zostaną możliwości objęcia ich asekuracją. Identycznie zresztą jak w przypadku lokalizacji "stadionu w budowie". A po URSUS tyle ziemi leży odłogiem i na dodatek w terenach niezalewowych.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A wszystko przez idiotyczną biurokrację

  Oracle (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 80 / 76

  Głosujcie dalej na partie, których jednym z celów jest rozwój biurokracji generującej bezcelowe, utrudniające życie, a przy tym sporo kosztujące nas podatników przepisy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy raczej zdrowy rozsądek?

  POwódz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 78 / 31

  Czy ja napisałem, że mnie to cieszy? Czy ja napisałem, że jestem przeciwko MLT?

  Czy w aspekcie ekonomicznym też będziesz uważał, że biurokraci powinni ponieść skutki decyzji inwestycyjnych,...rozwiń całość

  Czy ja napisałem, że mnie to cieszy? Czy ja napisałem, że jestem przeciwko MLT?

  Czy w aspekcie ekonomicznym też będziesz uważał, że biurokraci powinni ponieść skutki decyzji inwestycyjnych, tych decyzji?

  Mało widziałeś nieszczęść i strat wywołanych wystąpieniem wód?

  Jeszcze szkoły w Kazimierzu Dolnym nie odbudowano bo za co nie ma, a już publiczne pieniądze topi się w terenie zalewowym bo ten właśnie takim jest - nawet jeżeli jeszcze przez stosowne instystucje nie został na listę wpisany.

  Logika i dbałość o finanse pubiczne już dawno wskazywały by przestać budować tam gdzie w ostatnich 100 latach były powodzie.

  Inwentaryzacja takich terenów i i objęcie ich administracyjnym zakazem zabudowy jest być może jedną z nielicznych ale jakże mądrych ekonomicznie i społecznie decyzji PE, a tylko za sprawą totalnej obstrukcji ustawodawczej ekipy PO dopiero nie tak dawno do ustawodawstwa RP wprowadzoną.

  POnich, to już tylko POtop.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo