Pewna wygrana MKS Selgros Lublin przed wyjazdem na mecz w Lidze Mistrzyń

W rozegranym awansem spotkaniu PGNiG Superligi MKS Selgros wygrał we własnej hali z SPR Olkusz 31:26. Był to mecz 9. kolejki. W sobotę mistrzynie Polski zagrają pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzyń, w rumuńskim Baia Mare.

Lublinianki przystąpiły do potyczki bez dwóch podstawowych zawodniczek - skrzydłowej Karoliny Konsur, która z powodu kontuzji na miesiąc wyłączona jest z gry oraz rozgrywającej Alesi Mihdaliovej, która po ciężkim zgrupowaniu reprezentacji Białorusi dostała wolne. Trenerka Sabina Włodek dokonała kilku zmian w wyjściowej siódemce i spotkanie rozpoczęły zmienniczki.

Pierwszy kwadrans był wyrównany. Wynik otworzyła Marta Gęga, a rywalki trzy razy doprowadzały do remisu: 1:1, 2:2 i 3:3. W 15 min MKS prowadził 5:4 i od tego momentu zaczął przeważać na parkiecie. Na przerwę mistrzynie zeszły z zaliczką sześciu trafień - 16:10.

W drugiej połowie gospodynie wciąż były zespołem zdecydowanie lepszym, ale przez liczne błędy i przestrzelone sytuacje, ich przewaga już nie rosła. Olkuszanki ambitnie walczyły o korzystny rezultat, ale wielokrotnie, w sytuacjach sam na sam, przegrywały pojedynek z bramkarką MKS Ekateriną Dzhukevą.

Szansę gry otrzymały wszystkie szczypiornistki z pola. Liderki tym razem spędziły na boisku mniej minut, zachowując już siły na sobotnie starcie w Lidze Mistrzyń.

- Mocniejszy trening był nam potrzebny, chociaż nie zrealizowałyśmy go tak, jak powinnyśmy. Było zdecydowanie za dużo błędów. Nie mogłyśmy “wejść” w to spotkanie. Ale cieszy wynik - mówi Kamila Skrzyniarz, rozgrywająca MKS Selgros.

MKS Selgros Lublin - SPR Olkusz31:26 (16:10)