Pewny triumf akademiczek w meczu z beniaminkiem [ZDJĘCIA]

(Lublinianki kolejny mecz ligowy rozegrają 10 grudnia. Wcześniej, 6 grudnia, zagrają w ramach EuroCup) fot. Wojciech Szubartowski
Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin odniosły swoje piąte zwycięstwo w ósmym meczu Energa Basket Ligi. Zielono-białe pewnie pokonały MKS Pruszków.

Rywalki to tegoroczny beniaminek w rozgrywkach krajowej elity. Pierwsze siedem spotkań pruszkowianki przegrały, zatem i w Lublinie były poniekąd skazywane na porażkę.

Taki przeciwnik wydawał się natomiast idealnym dla nieco zmęczonych ostatnimi tygodniami lublinianek, które oprócz ligi grają jeszcze w Pucharze Europy. Za nimi świeże wyjazdy na mecze do Izraela i Grecji. Duża intensywność odbija się na zespole.

Sobotnie starcie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zaczęły od prowadzenie 8:0. W tym czasie dwukrotnie „za trzy” trafiła Olga Trzeciak. Po upływie sześciu minut i punktom zza łuku Aleksandry Stanaćev tablica pokazywała 16:6. Dosyć niespodziewanie w ostatnich czterech minutach przyjezdne zdołał wrócić do gry, kończąc kwartę przy stanie 21:19.

Na początku drugiej do remisu doprowadziła Pola Dmochewicz (21:21). Wyrównana walka trwała jeszcze przez około kolejne cztery minuty (28:28). Od tego momentu kontrolę przejęły lublinianki, które następny fragment wygrały 15:2. Do przerwy było 43:30.

Po zmianie stron zielono-białe pewnie zmierzały ku końcowemu triumfowi, ostatecznie zwyciężając różnicą 22 punktów. Najwięcej oczek zdobyły Natasha Mack (17) i Magdalena Ziętara (14). W meczu wystąpił komplet dwunastu lubelskich koszykarek.

Teraz zespoły czeka przerwa reprezentacyjna. Do rozgrywek wrócą w grudniu.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – MKS Pruszków 81:59 (21:19, 22:11, 23:17, 15:12)

AZS: Mack 17, Ziętara 14, Zec 9, Trzeciak 9, Clouden 9, Wińkowska 7, Kuczyńska 7, Stanaćev 3, Goszczyńska 4, Kośla 2, Zając, Nassisi. Trener: Krzysztof Szewczyk

MKS: Papiernik 12, Parysek-Bochniak 11, Berezowska 10, Dmochewicz 8, Frojdenfal 6, Marciniak 6, Zaborska 3, Stawicka 3, Masłowska Świeżak, Grygiel. Trener: Bartłomiej Przelazły

Sędziowali: Podkowińska, Szczotka, Gieroba