Piłka nożna: Stomil Olsztyn - GKS Bogdanka 2:2. Szałachowski uratował remis

Kamil Balcerek
Piłkarze GKS Bogdanka zdobyli pierwszy w tym sezonie punkt na wyjeździe. Gracze Piotra Rzepki zremisowali w Olsztynie ze Stomilem 2:2.

W 9 min łęcznianie objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego autorstwa Veljko Nikitovicia, ale na przerwę schodzili przegrywając. W 32 min do remisu doprowadził Michał Świderski, a w 41 min gola na 2:1 zdobył Tomasz Strzelec.

Po zmianie strony GKS był stroną przeważającą i stwarzał kolejne sytuacje bramkowe. W 57 min rzutu karnego nie wykorzystał Tomas Pesir, a wyrównującą bramka padła na kwadrans przed końcem spotkania. Z 16 m piłkę do siatki posłał Sebastian Szałachowski, który pojawił się na boisku po przerwie.

Stomil Olsztyn - GKS Bogdanka 2:2 (2:1)
Bramki:
Świderski 32, Strzelec 41 - Nikitović 9, Szałachowski 75
Sędziował: Tomasz Radkiewicz z Łodzi
Żółte kartki: Bucholc, Baranowski (Stomil) - Oziemczuk (GKS).
Czerwona kartka: Paweł Baranowski (Stomil) 84 minuta, za drugą żółtą
Stomil: Ptak - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Głowacki - Świderski, Tunkiewicz, Jegliński, Kalonas (67 Łukasik; 89 Remisz), Strzelec - Kaźmierowski (64 Filipek).
Bogdanka: Prusak - Żukowski, Sołdecki, Midzierski, Benkowski - Oziemczuk (85 Wojdyga), Nikitović, Gamla (53 Ricardo), Pešír, Irie (52 Szałachowski) - Ropiejko.