Piłka nożna: Udana inauguracja zawodniczek Górnika Łęczna

Marcin Puka
Piłkarki nożne Górnika Łęczna udanie zainaugurowały sezon 2012/2013. W pierwszej kolejce ekstraligi kobiet, podopieczne Mirosława Stańca pokonały przed własną publicznością AZS Wrocław 1:0 (0:0). Jedyny gol meczu został strzelony w 46 minucie, przez dopiero co wprowadzoną na boisko Paulinę Kawalec. Zawodniczka z Łęcznej gola strzeliła bezpośrednio z rzutu rożnego. A tak kiedyś bramki zdobywał nieodżałowany reprezentant Polski Kazimierz Deyna.

- To była dla nas ciężka przeprawa - ocenia przebieg spotkania Staniec. - AZS ma młody zespół, ale już umiejący nieźle grać w piłkę. Nam jeszcze potrzeba czasu, żeby zgrać zespół, a nasze akcje się zazębiały. Jednak mamy trzy punkty, a to teraz jest najważniejsze. Nasza forma będzie rosnąć z każdym kolejnym meczem.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a obydwie drużyny stworzyły sobie kilka szans na objęcie prowadzenia. I już w pierwszej połowie po strzale jednej z łęcznianek powinno być 1:0. - Moje zawodniczki mówiły mi, że piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową i to nawet o pół metra, ale sędzina nie wskazała na środek boiska - mówi Staniec o akcji swojego zespołu z 45 minuty.

Co się odwlecze, to nie uciecze i zaraz po zmianie stron Górnik cieszył się z prowadzenia. Staniec wykazał się trenerskim nosem wpuszczając na boisko Kawalec. A ta szybko odwdzięczyła mu się za zaufanie.

Wrocławianki mogły doprowadzić do remisu, jednak Katarzyna Kiedrzynek broniła jak w transie, m.in. w sytuacji sam na sam z Symelą Ciesielską. - Stanęła na wysokości zadania i jeszcze dodała pewności całej drużynie - kończy Staniec.

Górnik zagrał w następującym składzie: Kiedrzynek - Guściora, Hajduk, Żak, Huzarewicz - Kwietniewska (46 Kawalec), Krakowska (77 Pakuła), Daleszczyk, Zubczyk - Ciupińska (66 Stępniewska), Sznyrowska.
Mecz o ligowe punkty naszego drugiego przedstawiciela w najwyższej klasie rozgrywkowej AZS PSW Biała Podlaska z KKP Bydgoszcz został przełożony na 25 sierpnia.

Wyniki 1. kolejki: Górnik Łęczna - AZS Wrocław 1:0, GOSiR Piaseczno - Unia Racibórz 2:4, Pogoń Women Szczecin - Mitech Żywiec 1:0, AZS UJ Kraków - Medyk Konin 0:2, AZS PSW Biała Podlaska - KKP Bydgoszcz (przełożony na 25 sierpnia, godz. 15)

10. AZS UJ Kraków 1 0 0-2

1-2 września: GOSiR Piaseczno - Górnik Łęczna, Mitech Żywiec - AZS PSW Biała Podlaska, Unia Racibórz - Medyk Konin, KKP Bydgoszcz - AZS UJ Kraków, AZS Wrocław - Pogoń Women Szczecin