Piłka nożna: Wisła Puławy pokonała Znicz Pruszków i ponownie została liderem drugiej ligi

Piłkarze Wisły Puławy pokonali Znicz Pruszków 2:0 (1:0) i ponownie zostali liderem drugiej ligi. Bramki dla podopiecznych Jacka Magnuszewskiego strzelali niezawodny Konrad Nowak w 22 minucie i Michał Budzyński w 62 minucie.

Wisła pojechała do Pruszkowa w osłabionym składzie (m.in. bez kontuzjowanego Łukasza Misztala), ale z wielkimi chęciami na kolejne zwycięstwo. Puławianie wiedzieli, że w przypadku zainkasowania kolejnego kompletu punktów, wrócą na pozycję lidera drugiej ligi. Kluczem do sukcesu miała być uważna gra w defensywie i szukanie swojej szansy w szybkich kontratakach. Ale swoje ambicje mieli też miejscowi piłkarze, którzy w przypadku wygranej zmniejszyliby dystans do prowadzących drużyn.

Na początku meczu niecelnie strzelał Krzysztof Kopciński, ale również goście pokazali, że nie mają zamiaru się bronić. W 5 minucie po uderzeniu Rafała Wiącka, piłkę na rzut rożny wybił Paweł Pazdan. Miejscowi mieli optyczną przewagę, ale to goście dopięli celu.

W 22 min przeprowadzili kontrę, Szymon Martuś odegrał piłkę do Konrada Nowaka, a ten ostatni ze stoickim spokojem wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Znicza. Dla Nowaka (najlepszego snajpera w drugiej lidze) było to ósme trafienie w tym sezonie. Stracona bramka chyba podłamała podopiecznych Artura Kalinowskiego, ponieważ nie mieli oni żadnego pomysłu na grę. A Wisła cały czas robiła swoje.

Drugie 45 minut lepiej zaczęli goście. Szkoda tylko, że piłka po strzale głową Martusia nie wpadła do siatki, lecz przeszła nad poprzeczką bramki Znicza. Gra się troszkę zaostrzyła, ale znów piłkarze Dumy Powiśla zgasili Znicz. A konkretnie zrobił to w 62 min podcinką Michał Budzyński, a asystę zaliczył Konrad Nowak. I znów Wisła dobrze się broniła, nie pozwalając gospodarzom praktycznie na nic i po raz kolejny czyhała na kontry. Wynik meczu już się nie zmienił, a podopieczni Jacka Magnuszewskiego odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Znicz Pruszków - Wisła Puławy 0:2 (0:1)
Bramki: Nowak 22, Budzyński 62
Żółte kartki: Januszewski, Jędrzejczyk, Tomas, Banaszewski - Skórnicki
Sędziował: Andrzej Chudy z Zabrza
Widzów: 500
Znicz: Pazdan - Tomas, Januszewski, Jędrych, Rackiewicz, Duda (60 Bylak), Jędrzejczyk, Kucharski, Paluchowski, Kopciński (60 Banaszewski), Zawodziński (77 Majewski). Trener: Artur Kalinowski.
Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Kursa, Skórnicki, Budzyński, Pożak (90 Kozieł), Maksymiuk, M. Nowak (70 Charzewski), Wiącek, Martuś (82 Honczaruk), K. Nowak. Trener: Jacek Magnuszewski.