Piłka nożna: Wisła Puławy tylko zremisowała z Limanovią 1:1

Piłkarze Wisły Puławy mogli przynajmniej na jeden dzień zostać liderem drugoligowej tabeli. Warunek był jeden – wygrana w piątkowy wieczór z beniaminkiem z Limanowej. Gdy w 43 minucie miejscowych na prowadzenie wyprowadził obrońca Michał Budzyński wydawało się, że tak się stanie. Niestety, w drugiej połowie po błędzie bramkarza i obrońców Dumy Powiśla do wyrównania doprowadził Wojciech Dziadzio, a po drodze piłka odbiła się jeszcze od Przemysława Kwiatkowskiego. I ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Początkowo grożniejsze sytuacje stwarzali przyjezdni. Puławianie ocknęli się na kwadrans przed końcem pierwszej połowy. Najpierw z ostrego kąta minimalnie pomylił się Konrad Nowak, a w 35 minucie w słupek trafił Iwan Litwiniuk. Ataki miejscowych przyniosły powodzenie w 43 min, kiedy to Budzyński przepięknym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości Waldemara Sotnickiego. Poza tym obrońca Wisły był pewnym punktem swojego zespołu w defensywie, kilka razy powstrzymując ataki Limanovii.

Druga część meczu to mądra postawa puławian. Umiejętnie się oni bronili i szukali szans do podwyższenia wyniku. Najbliżej powodzenia był dwukrotnie Paweł Jabkowski, ale dwukrotnie po jego uderzeniach piłka minimalnie mijała celu. W 65 min Arkadiusz Maksymiuk ostemplował poprzeczkę bramki przyjezdnych.

To się zemściło w 79 min. Kolejne w tym sezonie nieporozumienie bramkarza Wisły z jego kolegami z bloku defensywnego wykorzystał Wojciech Dziadzio.

A już za tydzień, derby Lubelszczyzny. Wisła jedzie do Lublina na mecz z Motorem. Będzie bardzo ciekawie.

Wisła Puławy – Limanovia Limanowa 1:1 (1:0)
Bramki: Budzyński 43 – Dziadzio 79
Żółte kartki: Wiącek, Martuś, Nowak – Majcher, Skiba, Serafin, Pająk