MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna: Wygrana Lublinianki-Wieniawy, porażka Avii Świdnik

W 14. serii spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej w sobotę Lublinianka-Wieniawa pokonała Stal Kraśnik 1:0, Avia Świdnik przegrała na wyjeździe z Czarnymi Jasło 0:1, Orlęta Radzyń Podlaski zremisowały z Orłem w Przeworsku 0:0, Chełmianka zremisowała z Karpatami w Krośnie 2:2, Podlasie Biała Podlaska pokonało na własnym boisku Unię Nowa Sarzyna 2:0, a w Przemyślu Polonia rozgromiła Stal Sanok 4:1.

Nie wiedzie się Avii. Podopieczni Tadeusza Łapy w ostatniej kolejce przegrali u siebie z Orłem Przeworsk 0:5, a dzisiaj ulegli w Jaśle Czarnym 0:1 tracąc bramkę w końcówce spotkania. - Dokładnie w 94 minucie - mówi Tadeusz Łapa. - Jednak zaledwie kilka minut wcześniej mieliśmy dwie piłki meczowe, których nie wykorzystali Bartłomiej Mazurek i Damian Szewc.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było w tym meczu. - Jednak wcześniej sędzia popełnił błąd. Jeden z zawodników Czarnych brutalnie zaatakował rękami Mazurka, a arbiter mimo, że był blisko całej sytuacji nie zareagował. Piłkarzowi Czarnych należała się druga żółta kartka. Za chwilę poszła kontra i straciliśmy gola. Mecz był na remis, a więcej klarownych okazji do zdobycia gola mieli moi piłkarze - wyjawia szkoleniowiec Avii.

Straszne męczarnie z ostatnim zespołem w tabeli przeżywała Lublinianka. - Tak było. Piłkarze Stali Kraśnik przyjechali się bronić, a było im o tyle łatwiej, że nasze boisko po opadach deszczu ze śniegiem było w fatalnym stanie - mówi Marek Sadowski, trener Lublinianki. - Najważniejsze jest jednak kolejne zwycięstwo - dodaje Sadowski.

Jedynego gola spotkania zdobył w 84 min Adrian Ligienza. Wcześniej gospodarze byli bliscy strzelenia dwóch goli, ale gości ratowała przed stratą gola... kałuża. - Mieliśmy kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, lecz może z wyjątkiem tych dwóch, nie były to stuprocentowe okazje. Długo kruszyliśmy mur Stali, aż w końcu się udało - zdradza Sadowski.

Chełmianka w Krośnie przegrywała dwa razy, ale za każdym razem podopieczni Artura Bożyka zdołali doprowadzić do remisu. Najpierw na trafienie Marcina Włodarskiego odpowiedział Michał Górniak, a następnie ten ostatni odpowiedział trafieniem na wcześniejszego gola Pawła Fydrycha.

Mecz w Białej Podlaskiej rozpoczął się z 70-minutowym opóźnieniem, spowodowanym opadami śniegu. Nie przeszkodziło to miejscowym, którzy bez problemów pokonali Unię 2:0.