Piłka nożna: Wygrana Motoru Lublin, porażka Lublinianki (FOTO)

MIP
Motor przed własną publicznością pokonał JKS 1909 Jarosław 3:2
Motor przed własną publicznością pokonał JKS 1909 Jarosław 3:2 Jakub Hereta
Ze zmiennym szczęściem walczyły w sobotnich meczach trzeciej ligi zespoły z Lublina. Motor przed własną publicznością pokonał JKS 1909 Jarosław 3:2, a Lublinianka przegrała na wyjeździe z beniaminkiem Hetmanem Żółkiewka 0:1. Jedynego gola dla Hetmana strzelił w 86 minucie Rafał Bielak, były zawodnik... Lublinianki.

Spotkanie w Lublinie było prawdopodobnie ostatnim na stadionie przy Al. Zygmuntowskich. Od wiosny 2015 roku żółto-biało-niebiescy na stałe chcą się przenieść na Arenę Lublin, ale na razie jest to wykluczone, ponieważ MOSiR Bystrzyca za jeden mecz żąda kwoty rzędu 156 tysięcy złotych, co jest sumą nierealną do zapłacenia przez działaczy Motoru. Ale i tak fani znad Bystrzycy pożegnali się ze starym obiektem i to w bardzo ładny sposób. Przez cały mecz prowadzili kulturalny doping i wywiesili historyczny transparent.

Także piłkarze Motoru godnie pożegnali stary obiekt, chociaż trzeba przyznać, że na trzy punkty musieli ciężko zapracować. W 11 minucie gospodarzy na prowadzenie celną główką wyprowadził kapitan Piotr Karwan. W 19 minucie wynik podwyższył Kamil Stachyra. Wydawało się, że miejscowi bez problemów sięgną po kolejne trzy punkty. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i w 24 min. było już tylko 2:1. Kontrowersyjny rzut karny na bramkę zamienił Artur Bańka. Sytuację na chwilę uspokoił w 33 min. Krystian Mroczek, ładnym strzałem pokonując bramkarza gości.

Po zmianie stron lublinianie próbowali strzelić kolejnego gola, ale także goście szukali szczęścia. W 63 min. Pawła Lipca ponownie pokonał Bańka, chociaż wydawało się, że był on na pozycji spalonej. Na boisku zrobiło się nerwowo, ale ostatecznie Motor dowiózł zwycięstwo.

Z kolei początek spotkania w Żółkiewce należał do gości, ale świetnych okazji do strzelenia goli nie wykorzystali Dawid Skoczylas i Oleg Rovbel. I więcej emocji w pierwszej połowie praktycznie już nie było. Po zmianie stron także dominowała walka w środku pola, ale w 86 min zabójczy cios gościom zadał ich były zawodnik i zmiennik w sobotnim starciu – Bielak.

Motor Lublin – JKS 1909 Jarosław 3:2 (3:1)
Bramki: Karwan 11, Stachyra 19, Mroczek 33 – Bańka 24 z rzutu karnego, 63
Motor: Lipiec – Kazubski, Karwan, Komor, Falisiewicz - Mroczek (68 Czułowski), Piekarski, Król, Stachyra – Wolski (58 Myśliwiecki), Majewski (69 Gąsiorowski)
JKS: Cisek – Puńko (83 Kłak), Klucznik, Sobol, Gliniak (46 Tyrawski) – Oziębło, Fedor, Bańka, Ryba, Pawlak (46 Cienki) – Jurczak
Żółte kartki: Karwan, Król (Motor) – Klucznik (JKS)