Piłka nożna: Zwycięstwo Polek z Godzińską w składzie

Marcin Puka
Piłkarska reprezentacja kobiet pokonała w towarzyskim meczu Słowację 3:1 (0:0). W drugiej połowie spotkania na boisku pojawiła się bramkarka Izabela Godzińska z AZS PWSZ Biała Podlaska, zastępując Darię Antończyk z Unii Racibórz.

Potyczka Polek ze Słowaczkami, była debiutem na ławce trenerskiej biało-czerwonych Romana Jaszczaka (zastąpił Roberta Góralczyka, który został trenerem występującej w ekstraklasie Polonii Bytom). Nowy szkoleniowiec musiał być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Jednak pierwsze 45-minut należało do Słowaczek, grających szybką, kombinacyjną piłkę. Na szczęście, nasze sąsiadki zza południowej granicy, były nieskuteczne.

Po zmianie stron, dominowały już Polki. Najpierw do siatki w 63 minucie trafiła Agnieszka Winczo, a 13 min, później wynik na 2:0 podwyższyła Anna Żelasko. W 80 min, Godzińską strzałem z rzutu karnego pokonała Veronika Klechowa. Ostatnie słowo należało do Polek, a końcowy wynik spotkania w 87 min ustaliła Patrycja Pożerska.

Biało-czerwone zagrały w następującym składzie: Antończyk (46 Godzińska) - Pawlak (46 Konsek), Mika, Górnicka, Leśnik - Stobba (85 Żyła), Siwińska (75 Pożerska), Sałata (46 Tarczyńska), Żelazko, Chudzik - Winczo (80 Gawrońska).

W połowie kwietnia, w kolejnym meczu kontrolnym Polski zmierzą się z Białorusią.