Piłka ręczna: Awans Azotów Puławy do 1/4 finału Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Azotów Puławy pokonali przed własną publicznością Czuwaj Przemyśl 35:33 (20:14) i tym samym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczni Marcina Kurowskiego, mimo, że zagrali bez podstawowego bramkarza Macieja Stępniewskiego (dostał wolne, żeby wyleczyć uraz pleców) byli zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie pokonali beniaminka Superligi.

Początek spotkania należał do miejscowych, którzy systematycznie powiększali przewagę nad ostatnim zespołem Superligi. Między słupkami nieźle spisywał się Rafał Grzybowski, a Azoty prowadziły 3:0, a następnie 6:2. Chwila dekoncentracji gospodarzy sprawiła, że w 15 minucie na tablicy świetlnej widniał remis. Goście wyszli na prowadzenie 11:10, a Kurowski zmuszony był wziąć czas. Reprymenda szkoleniowca poskutkowała i Azoty nie dość, że odrobiły straty, to jeszcze wypracowały sobie sześć bramek przewagi. Gola na 20:14 zdobył Mateusz Jankowski.

Po zmianie stron miejscowi cały czas powiększali, by w 28 min po trafieniu z rzutu karnego w wykonaniu Pawła Ćwiklińskiego prowadzić 28:20. Szansę gry dostali zmiennicy, w grze ekipy gospodarzy wkradł się chaos i w 54 min było tylko 31:28.Na szczęście, Azoty nie pozwoliły gościom doprowadzić nawet do remisu.

Azoty Puławy - AZS Czuwaj Przemyśl 35:33 (20:14)Azoty: Grzybowski, Sokołowski - Ćwikliński 2, Szyba 6, Krajewski 7, Masłowski 3, Łyżwa 4, Bałwas, Afanasjev 1, Kus 1, Tylutki, Zinczuk 2, Przybylski 4, Grzelak 1, Jankowski 4. Kary: 12 minut.
Czuwaj: Szczepaniec 1, Sar, Jarosz - Dziatkiewicz, Kroczek, Kostka 1, Stołowski 6, Sliwka 7, Oliferczuk 4, Basiak 2, Misiewicz 2, Papaj 6, D. Kubisztal 4. Kary: 2 minuty.
Sędziowali: Wojciech Bosak i Mirosław Hagdej (obaj Sandomierz)
Widzów: 600.

yniki pozostałych spotkań 1/8 PGNiG Pucharu Polski: Wybrzeże Gdańsk - Vive Targi Kielce 15:36, Orlen Wisła Płock - Siódemka Miedź Legnica 41:24, Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 28:31, Piotrkowianin Piotrków Tryb. - NMC Powen Zabrze 32:29, KPR Legionowo - Pogoń Szczecin 28:30, ŚKPR Świdnica - Stal Mielec 23:32, KSZO Ostrowiec - Chrobry Głogów 15:35.