Piłka ręczna: Azoty Puławy przegrały na wyjeździe z Vive Tauron Kielce

WA/Archiwum
Piłkarzom ręcznym Azotów Puławy nie udało się sprawić niespodzianki w kolejnym meczu PGNiG Superligi. Podopieczni Ryszarda Skutnika ulegli na wyjeździe Vive Tauronowi Kielce 26:33. Wynik wskazuje na sporą przewagę gospodarzy, ale tak nie było. Puławianie prowadzili wyrównaną walkę z mistrzem Polski, ale w ostatnich dziesięciu minutach górę wzięło większe doświadczenie mistrzów Polski.

Vive wystąpiło bez kilku podstawowych zawodników, ale nie przeszkodziło mu to w wypracowaniu kilkubramkowej przewagi. Do przerwy kielczanie prowadzili 16:13. Po zmianie stron przyjezdni zmniejszyli straty i przegrywali tylko 16:18. Następnie miejscowi odskoczyli na pięć trafień, ale puławianie ponownie zniwelowali przewagę do dwóch bramek. Niestety, końcówka spotkania należała do miejscowych, którzy zasłużenie wywalczyli dwa punkty, ale Azoty zasługują na pochwałę za twardą walkę.

Vive Tauron Kielce – Azoty Puławy 33:26 (16:13)
Vive: Szmal, Sego – Buntić 7, Tkaczyk 7, Strlek 5, Cupić 5, Aginagalde 4, Jachlewski 2, Reichmann 2, Jurecki 1. Kary: 2 minuty
Azoty: Bogdanow, Zapora – Prce 7, Tarabochia 7, Masłowski 6, Skrabania 2, Łyżwa 2, Kus. Kary: 4 minuty