Piłka ręczna: Minimalna porażka MKS Selgros Lublin z Zagłębiem w Lubinie FOTO

Arcyważny mecz przegrały w sobotę piłkarki ręczne mistrza Polski MKS Selgros Lublin. Podopieczne Sabiny Włodek uległy Zagłębiu Lubin 22:23, a końcowy wynik spotkania został rozstrzygnięty dopiero w ostatniej minucie. Przez 60 minut spotkanie było bardzo wyrównane, ale w dramatycznej końcówce swoją wyższość udowodniły miejscowe.

Stawką szlagierowego spotkania w Lubinie było pierwsze miejsce w tabeli. Kibice szczypiorniaka obejrzeli całkiem niezły mecz, w którym nie brakowało emocji. Spotkanie było niezwykle zacięte, ale do przerwy to Zagłębie prowadziło 12:10. Po zmianie stron miedziowe odskoczyły na cztery trafienia, ale MKS Selgros zniwelował straty, jednak nie na tyle, żeby zainkasować dwa oczka.

W tabeli z 27 punktami prowadzi Zagłębie wyprzedzając o dwa punkty Vistal Gdynia. Lublinianki są trzecie, mając na swoim koncie 24 oczka. Tyle tylko, że MKS Selgros rozegrał od wyprzedzających go dwóch ekip jeden mecz mniej.

Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin 23:22 (12:10)
Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 4, Pałgan 4, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 3, Lalewicz 3, Malta 3, Jochymek 1, Jelić 1, Bader 1. Kary: 14 min.
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Gęga 7, Małek 7, Nestsiaruk 3, Drabik 3, Rola 2, Wojtas, Skrzyniarz, Mihdaliova, Konsur, Wojdat. Kary: 18 min.