Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin lepszy od Zagłębia Lubin (ZDJĘCIA)

MIP
MKS Selgros Lublin nadal na pierwszym miejscu w tabeli w rozgrywkach PGNiG Superligi. W środę, podopieczne Sabiny Włodek pokonały przed własną publicznością Zagłębie Lubin 34:27 (16:15). Pierwsza połowa była wyrównana, ale po zmianie stron dominowały już miejscowe.

Przed meczem mistrza Polski (MKS Selgros) z wicemistrzem (Zagłębie), eksperci twierdzili, że murowanym faworytem są gospodynie. Lublinianki ostatnio są w niezłej formie, a lubinianki mają problemy kadrowe. Jednak pierwsza połowa nie wskazywała na łatwą wygraną podopiecznych Sabiny Włodek. Na parkiecie trwała wyrównana walka, a MKS schodził do szatni prowadząc tylko jedną bramką.

Po zmianie stron znów początkowo trwała zażarta rywalizacja. W pewnej chwili lublinianki odskoczyły na kilka trafień i wypracowanej przewagi nie oddały do końca spotkania.

MKS Selgros Lublin – Zagłębie Lubin 34:27 (16:15)
MKS Selgros: Dżukiewa, Baranowska, Gawlik – Małek 9, Gęga 4, Nestsiaruk 3, Drabik 3, Syncerz 3, Quintino 2, Rola 2, Repelewska 2, Szarawara 2, Kocela 1, de Jesus 1, Kozimur 1, Skrzyniarz 1. Kary: 8 minut.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Załęczna 6, Obrusiewicz 5, Premović 5, Jochymek 4, Piechnik 4, Milojević 2, Piekarz 1, Paluch, Walczak, Konofał. Kary: 16 minut
Sędziowali: Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz (obaj z Płocka)