Piłka ręczna: Przemysław Krajewski i Mateusz Jankowski zagrali w reprezentacji Polski

W swoim pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2014 piłkarzy ręcznych, Polska pokonała Holandię 33:22. Debiut na ławce trenerskiej biało-czerwonych zaliczył Niemiec Michael Biegler. W reprezentacji zagrali dwaj zawodnicy Azotów Puławy: debiutant lewoskrzydłowy Przemysław Krajewski oraz obrotowy Mateusz Jankowski. Ten pierwszy, również debiutujący w reprezentacji Polski zdobył trzy bramki.

Początek meczu w Płocku nieoczekiwanie należał do dużo niżej klasyfikowanej ekipy gości, która szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Następnie Polacy uspokoili grę i wyszli na prowadzenie 4:4, które systematycznie powiększali. W 14 minucie było 10:4 dla gospodarzy. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili ośmioma golami.

Po zmianie stron Polacy nadal kontrolowali przebieg wydarzeń, prowadząc nawet 25:12. Pod koniec tej części gry na parkiecie pojawił się Jankowski, zmieniając w ataku doświadczonego Bartosza Jureckiego.

Polska - Holandia 33:22 (16:8)Polska: Szmal, Wichary - Jaszka 3, K. Lijewski 3, Bartczak 3, Wiśniewski 3, B. Jurecki 3, M. Jurecki 5, Paczkowski 1, Grabarczyk, Jurkiewicz, Jankowski, Krajewski 3, Kubisztal 1, Rosiński 4, Orzechowski 4. Kary: 10 minut.
Holandia: Schellenkens, Hoiting - Schagen 1, Miedema 2, Vink, Leenders 1, van Schie 1, Kuijper, Sluijters 3, Remer 1, Haenen 6, Snijders 1, Smits 1, Adams 4, Verjans 1, Boommhouwer. Kary: 10 minut.
Sędziowali: Sasa Pandzić, Boris Satordzija (Bośnia i Hercegowina)