Piłka ręczna: SPR Lublin o jeden krok od mistrzostwa Polski

Piłka ręczna: SPR Lublin o jeden krok od mistrzostwa Polski Jakub Hereta/Archiwum
Piłkarki ręczne SPR Lublin pokonały w niedzielę przed własną publicznością Zagłębie Lubin 28:25 w drugim meczu finału mistrzostw Polski. W rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczne Edwarda Jankowskiego prowadzą 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się do Lubina. Trzeci mecz zaplanowano na sobotę 11 maja.

Początek niedzielnej potyczki był wyrównany. Jeszcze w 8 minucie był remis 3:3, ale następnie Zagłębie objęło prowadzenie 6:3. SPR doprowadziło do wyrównania, a w 19 min po trafieniu Doroty Małek było 10:6 dla SPR-u. Gospodynie w kolejnych minutach jeszcze powiększyły prowadzenie.

Druga połowa to wciąż dominacja miejscowych, których prowadzenie nie było zagrożone ani na chwilę. Miedziowe w końcówce zniwelowały straty, ale nie było je stać na nic więcej.

SPR Lublin - Zagłębie Lubin 28:25 (17:10)
SPR: Gawlik, Czarna - Wojtas 10, Małek 5, Kocela 4, Majerek 4, Wilczek 3, Stasiak 2, Konsur, Danielczuk, Wojdat, Nestsiaruk. Kary: 18 min.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Semeniuk-Olchawa 6, Byzdra 6, Jelić 5, Pielesz 3, Załęczna 1, Piekarz 1, Pałgan 1, Bader 1, Jochymek 1, Paluch. Kary: 10 min.
Sędziowali: Grzegorz Budziosz (Chęciny) i Tomasz Olesiński (Kielce)