Piłka ręczna: SPR Lublin pokonało Ruch Chorzów i jest w finale Pucharu Polski

Piłkarki ręczne SPR Lublin są na najlepszej drodze do obrony Pucharu Polski. W sobotę, podopieczne Edwarda Jankowskiego pokonały w półfinale PP Ruch Chorzów 33:30 i już w niedzielę powalczą o pierwsze tegoroczne trofeum. Lublinianki w tym sezonie dwukrotnie w lidze pokonały chorzowianki, a dzisiaj dołożyły trzeci triumf nad zespołem Zenona Łakomego.

Od początku meczu na parkiecie dominowała jedna drużyna, chociaż pierwsze na prowadzenie wyszły chorzowianki. W 7 minucie SPR po celnym rzucie z drugiej linii Aliny Wojtas prowadziło jednak 7:3 i systematycznie powiększało przewagę. Pierwszą połowę lublinianki wygrały aż 22:10 i było pewne, że to one po spotkaniu podniosą ręce w geście triumfu.

W 41 min lublinianki prowadziły 27:17 i nagle stanęły. Chorzowianki błyskawicznie zaczęły odrabiać straty na dwie minuty przed końcem spotkania po trafieniu Moniki Migały, było tylko 31:29 dla SPR. Sytuację uspokoiło kolejne trafienie Wojtas i ostatecznie lublinianki wygrały 33:30.

W jutrzejszym finale (godz. 17, transmisja w Polsacie Sport i w Radiu Lublin) w Gdyni, SPR zagra ze zwycięzcą meczu Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin. Wieczorem, okazało się, że lublinianki zmierzą się z Zagłębiem. Miedziowe ograły gdynianki 30:20.

Zwycięzca otrzyma 50 tysięcy złotych nagrody i będzie pewny gry w europejskich pucharach.

SPR Lublin - Ruch Chorzów 33:30 (22:10)
SPR: Gawlik, Czarna, Baranowska - Wojtas 8, Wilczek 7, Stasiak 6, Małek 4, Kocela 3, Konsur 2, Majerek 2, Wojdat 1, Repelewska. Kary: 10 min.
Ruch: Wąż, Montowska - Grzyb 10, Jasinowska 7, Migała 7, Lanuszny 4, Sucheta 1, Rzeszutek 1, Pieniowska, Kempa, Salomon, Jovović. Kary: 6 min.