Piłka ręczna: SPR Lublin pokonało w Koszalinie Politechnikę

Bardzo cenne zwycięstwo odniosły piłkarki ręczne SPR. W niedzielę, lublinianki pokonały na wyjeździe AZS Politechnikę Koszalińską 38:32 i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli Superligi. Warto dodać, że w sobotę sensacyjnej porażki doznało Zagłębie Lublin, przegrywając w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią 25:30.

Niedzielne starcie rozpoczęło się od prowadzenia lublinianek 2:0. Miejscowe doprowadziły do wyrównania 3:3. SPR dzięki świetnej postawie w bramce Weroniki Gawlik, wyprowadzało szybkie kontry i w 15 minucie było 9:5 dla przyjezdnych. Następnie lublinianki jeszcze powiększyły przewagę i do szatni schodziły prowadząc 17:11.

Po zmianie stron trwał show w wykonaniu lublinianek, które prowadziły nawet 10 trafieniami. Miejscowe w końcówce meczu zmniejszyły częściowo straty, ale dodajemy, że Edward Jankowski, dał wtedy szansę gry dublerkom.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi przerwa, ale zawodniczki SPR nie będą miały wolnego. W sobotę w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski w Gdyni, lublinianki zmierzą się z Ruchem Chorzów. W przypadku zwycięstwa, podopieczne Jankowskiego w finale zmierzą się ze zwycięzcą meczu Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia.

Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 32:38 (11:17)