Piłkarze ręczni Padwy Zamość pokonali na wyjeździe ekipę Stali Gorzów

(Szczypiorniści Padwy Zamość plasują się na pozycji wicelidera po pierwszej rundzie rozgrywek Ligi Centralnej) Padwa Zamość
Szczypiorniści Padwy Zamość pokonali na wyjeździe Budimex Stal Gorzów 25:23, w meczu 15. kolejki Ligi Centralnej. To jedenasty triumf zamościan w kampanii 2023/24.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, ale częściej prowadziła drużyna z Zamościa. Gosppdarze w 2️8. minucie objęli jednak dwubramkowe prowadzenie (12:10). Podopiecznie trenera Zbigniewa Markuszewskiego w końcówce zdobyli jednak trzy gole z rzędu i na przerwę zeszli z zaliczką jednego trafienia (13:12).

Po zmianie stron zrobiło się nerwowo w 47. minucie, gorzowianie doprowadzili do remisu 20:20. Chwilę później bramkę zdobył jednak Hubert Obydź i Padwa już do końca nie dała sobie wydrzeć prowadzenia, mimo zrywów gospodarzy.

Żółto-czerwoni przerwali tym samym serię siedmiu zwycięstw Stali z rzędu, kończąc pierwszą rundę rozgrywek na pozycji wicelidera Ligi Centralnej. Zamościanie mają pięć oczek przewagi nad gorzowianami, natomiast do lidera - Śląska Wrocław Handball, tracą dziesięć punktów

Budimex Stal Gorzów - Padwa Zamość 2️3️:2️5️ (1️2️:1️3️)
Padwa: Gawryś, Kozłowski - Fugiel 5, Morawski 4️, Bączek 3️, Małecki 2, Obydź 2️, Skiba 2️, Szymański 2, Czerwonka 1️, Konkel 1️, Olichwiruk 1️, Pstrąg 1️, Puszkarski 1, Adamczuk, Szeląg. Kary: 14 min. Trener: Zbigniew Markuszewski