Piłkarze ręczni z Białej Podlaskiej i Zamościa z kolejnymi triumfami w Lidze Centralnej

(Szczypiorniści AKPR AZS-AWF Biała Podlaska odnieśli szóste zwycięstwo w Lidze Centralnej w sezonie 2023/24) AZS-AWF Biała Podlaska
10. kolejka Ligi Centralnej okazała się szczęśliwa dla drużyn z Lubelszczyzny. Szczypiorniści AKPR AZS-AWF Biała Podlaska pokonali u siebie KPR Autoinvest Żukowo 40:27, a Padwa wygrała w Zamościu z MKS Wieluń 37:31.

Ekipa z Żukowa tylko w pierwszej połowie stawiała opór bialskim akademikom, przegrywając zaledwie 14:16. Po zmianie stron team trenera Marcina Stefańca rozpoczął stopniowy odjazd i ostatecznie rozbił rywali różnicą trzynastu goli.

AKPR AZS-AWF Biała Podlaska – KPR Autoinwest Żukowo 40:27 (16:14)
AZS-AWF: Adamiuk, Kwiatkowski, Makowski – Tarasiuk 12, Reszczyński 6, Wierzbicki 4, Wójcik 4, Antoniak 3, Trela 3, Kozycz 2, Lewalski 2, Baranowski 1, Kandora 1, Mazur 1, Warmijak 1, Wojnecki. Kary: 24 min. Trener: Marcin Stefaniec

Z kolei Padwa Zamość zmierzyła się z najsłabszym zespołem w ligowej tabeli - MKS-em Wieluń, zwyciężając pewnie 37:31. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego dobrze weszli w sobotnie starcie, prowadząc po dziesięciu minutach gry 8:3. Do przerwy gospodarze mieli natomiast zaliczkę czterech trafień (18:14).

W 40. minucie zamojski zespól wygrywał już 26:17 i do końca meczu kontrolował wydarzenia na boisku. Szkoleniowiec gospodarzy - Zbigniew Markuszewski cały czas rotował składem, co nie przeszkodziło jego drużynie w zdobyciu kolejnych trzech punktów w kampanii 2023/24.

KPR Padwa Zamość – MKS Wieluń 37:31 (18:14)
Padwa: Gawryś, Kozłowski – Czerwonka 6, Skiba 5, Małecki 4, Obydź 4, Szymański 4, Pstrąg 3, Adamczuk 2, Bączek 2, Maciąg 2, Olichwiruk 2, Puszkarski 2, Konkel 1, Morawski, Szeląg. Kary: 12 min. Trener: Zbigniew Markuszewski