Piotr Tarkowski zdobył drugi brązowy medal podczas halowych mistrzostw Polski seniorów

Piotr Tarkowski (AZs-AWF Biała Podlaska) razem ze swoim trenerem Tadeuszem Makarukiem lozla.pl
Piotr Tarkowski z AZS-AWF Biała Podlaska wywalczył brązowy medal w konkursie skoku w dal podczas drugiego dnia halowych mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. W Arenie Toruń Tarkowski ustanowił nowy rekord życiowy "pod dachem" - 7,73 m. Lepsi od bialczanina okazali się tylko Tomasz Jaszczuk z AZS-AWF Katowice (7,93 m) i Mateusz Różański z KU AZS PWSZ w Tarnowie (7,77 m). To drugi medal halowych MP Tarkowskiego, który w sobotę także zdobył brąz na dystansie 60 m.

W niedzielę, w sesji porannej, rozegrano również m.in. finał chodu sportowego na 5000 m z udziałem Rafała Fedaczyńskiego z AZS UMCS. 39-letni wychowanek Unii Hrubieszów z czasem 19.59,28 uplasował się tuż za podium. Zwyciężył Dawid Tomala z KU AZS Politechniki Opolskiej (19.26,32), przed Rafałem Augustynem ze Stali Mielec (19.35,29) i Arturem Brzozowskim z AZS-AWF Katowice (19.44,57).

W wieczornym finale na 200 m z udziałem 6 najlepszych zawodników rywalizował jeszcze Przemysław Adamski z Agrosu Zamość, który zajął czwarte miejsce (21,90).

Przypomnijmy, że w sobotę reprezentanci Lubelszczyzny wywalczyli w sumie pięć medali. Największy sukces osiągnęła Sofia Ennaoui, od niedawna reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin, zdobyła złoto w biegu na 1500 m, uzyskując rezultat 4.15,62.

Srebrny medal w biegu na 60 m przez płotki wywalczyła inna zawodniczka AZS UMCS - Karolina Kołeczek. Wicemistrzem Polski został również Dominik Kopeć z Agrosu Zamość, pokonując linię mety w biegu na 60 m w czasie 6,75. Trzeci w tym biegu był wspomniany Tarkowski. Natomiast w wyścigu na 1500 m na najniższym stopniu podium stanął także Szymon Żywko (osiągając rezultat 3.48,00).