Plebiscyt przedszkole na medal. Wybraliśmy najlepszych:...

  Plebiscyt przedszkole na medal. Wybraliśmy najlepszych: przedszkole, nauczycielkę i grupę przedszkolną

  Aleksandra Dunajska

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W plebiscycie rywalizowało ponad 190 grup przedszkolnych z całego województwa. Najwięcej głosów, 959, otrzymała grupa IX z Przedszkola Miejskiego nr
  1/3
  przejdź do galerii

  W plebiscycie rywalizowało ponad 190 grup przedszkolnych z całego województwa. Najwięcej głosów, 959, otrzymała grupa IX z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie ©materiał nadesłany

  Za nami kilka tygodni głosowania. Dziś prezentujemy zwycięzców i zwyciężczynie - najlepsze przedszkole, najbardziej cenioną nauczycielkę i najsympatyczniejszą grupę przedszkolną.
  - Od zawsze chciałam prowadzić przedszkole - przyznaje Kamila Skrzypczyńska, właścicielka Przedszkola Casper w Łęcznej.

  WIĘCEJ: PRZEDSZKOLE NA MEDAL - Przedstawiamy zwycięzców plebiscytu!

  Pierwsze założyła 10 lat temu. Zaczynała od niewielkiego lokalu, potem zamieniła go na większy, powstały też kolejne przedszkola.

  Dzisiaj Casper to placówka integracyjna, przyjmuje dzieci autystyczne i z zespołem Downa. Jest tam m.in. sala do integracji sensorycznej, ciekawe pomoce dydaktyczne i edukacyjne, na zewnątrz - kolorowy plac zabaw. Jednak to nie wyposażenie jest najważniejsze.

  - Przede wszystkim mam wspaniałą kadrę pełnych pasji nauczycielek, które kochają pracę z dziećmi. Podobnie jak ja - zaznacza Kamila Skrzypczyńska. - Dbamy też, żeby dzieci miały jak najwięcej ciekawych zajęć. Prowadzimy m.in. angielski, rytmikę, taniec, dogoterapię, zajęcia z psychologiem czy logopedą - wylicza. To wszystko procentuje zaufaniem, jakim najwyraźniej placówkę darzą rodzice.

  Casper, wśród ponad 450 przedszkoli z województwa, biorących udział w plebiscycie, zdobył najwięcej głosów - 1960.

  Żeby dziecko nie chciało wracać do domu


  Agnieszka Oberda w Przedszkolu Figielkowo w Zamościu pracuje od pięciu lat. W plebiscycie otrzymała 1378 głosów, wyprzedzając o ponad 750 inne nauczycielki z regionu.

  - Zamiłowanie do pracy z dziećmi jest u mnie rodzinne, zajmowali się tym i rodzice i dziadkowie - przyznaje. I podkreśla, że to zawód dający wiele satysfakcji. - Trzeba być jednak elastycznym, otwartym. A także cały czas się uczyć, żeby poszerzać wachlarz możliwości w pracy z dziećmi - tłumaczy.

  W pracy nie brakuje trudnych sytuacji. - Zwłaszcza na początku września, kiedy jest dużo płaczu - wyjaśnia Oberda. A najprzyjemniejsze momenty? - Kiedy dziecko, które jeszcze rano płakało, po południu wcale nie chce wracać do domu. Albo kiedy rodzic w poniedziałek opowiada, że Zosia czy Arutr nawet sobotę chcieli przyjść do przedszkola - mówi Agnieszka Oberda.

  Aktywne i muzykalne


  Grupa IX z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie, zwyciężyła w swojej kategorii (rywalizowało ponad 190 grup), gromadząc 959 głosów. Beata Romanek, od czterech lat wychowawczyni grupy, przyznaje, że 12 chłopców i 12 dziewczynek to wyjątkowa gromadka.

  - To dzieci bardzo aktywne, ambitne, chętne do wszystkich działań. A do tego bardzo muzykalne - są członkami zespołu ludowego Lubartowskie Nutki - wylicza. Dzieci w tym roku opuszczą przedszkole - od września zostaną uczniami.

  - Przychodziły do nas jako trzylatki, miło patrzeć, jak wiele wiedzy i umiejętności zdobyły przez ten okres. Trudno będzie się z nimi rozstać - przyznaje Beata Romanek.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oszustwo jakich mało.

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie wiemy dlaczego sporo głosów nie Zostało nam doliczonych. Kryterium nagród zamienione wsYstko nie jasne.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zawiedziona

  Czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zgadzam sie z osoba powyzej. Znaczna ilość glosow nie zostala przyznana. Nagrody dostaja przedszkola z mniejsza liczba glosow tylko dlatego ze byli pierwsi w wojewodztwie gdzie nikt nie glosowal....rozwiń całość

  Zgadzam sie z osoba powyzej. Znaczna ilość glosow nie zostala przyznana. Nagrody dostaja przedszkola z mniejsza liczba glosow tylko dlatego ze byli pierwsi w wojewodztwie gdzie nikt nie glosowal. Jedni dostaja wszystko drudzy nic. Szkoda bylo czasu i pieniedzy na glosowanie. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo