Pływacy z Lubelszczyzny udanie startowali w finale Grand Prix Polski

Iwona Lefanowicz najlepiej popłynęła na 200 m stylem grzbietowym
Iwona Lefanowicz najlepiej popłynęła na 200 m stylem grzbietowym archiwum Iwony Lefanowicz
Iwona Lefanowicz z UKS 23 Lublin uzyskała najlepiej punktowany rezultat spośród reprezentantów Lubelszczyzny podczas finałowych zawodów z cyklu Grand Prix Pucharu Polski, które w niedzielę (8 maja) zakończone zostały na długim basenie Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

19-letnia podopieczna Bartosza Kędrackiego najlepiej popłynęła w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym, zajmując trzecią lokatę z wynikiem 2.17,17 (753 pkt.). Lublinianka uległa Alicji Tchórz ze Słowianki Gorzów Wielkopolski (2.14,74 - 794 pkt.) oraz Klaudii Naziębło z Juvenii Wrocław (2.16,14 - 770 pkt.).

Czterokrotnie miejsca na podium zajmowała w Ostrowcu Świętokrzyskim Marcelina Radlińska z Orki Zamość, która była druga na dystansie 200 m stylem zmiennym (2.21,06 - 715 pkt.) oraz trzecia w wyścigach na 100 m stylem motylkowym (1.02,82 - 710 pkt.), 200 m tym samym stylem (2.16,11 - 745 pkt.) i 200 m zmiennym (5.02,86 - 704 pkt.).

Udany występ zanotowali nasi reprezentanci w wyścigu na 400 m stylem zmiennym, bowiem dwóch z nich stanęło na podium. Adam Dubiel z MTP Lublinianka był drugi z rezultatem 4.33,89 (705 pkt), natomiast na trzecim miejscu dopłynął Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin (4.35,74 - 691 pkt.). Świtkowski zajął również trzecią lokatę na dystansie 200 m stylem zmiennym (2.10,00 - 676 pkt.).

Znakomicie prezentował się na ostrowieckiej pływalni 17-letni Mateusz Kliza z Avii Świdnik, który w wyścigu na 800 m stylem dowolnym uplasował się na trzeciej pozycji, uzyskując bardzo dobry czas 8.24,06 (721 pkt.), natomiast na 400 m dowolnym, sklasyfikowany został na piątym miejscu (4.06,47 - 711 pkt.).

Na uwagę zasługuje również bardzo dobry start zaledwie 15-letniej Adrianny Rudawskiej z UKS 23 Lublin, która była piąta na 800 m stylem dowolnym 9.14,47 (707 pkt.).

Najlepszymi zawodnikami finałowej imprezy zostali: Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) i Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra). Startująca pierwszy raz w Polsce po rocznej przerwie Jędrzejczak po sobotnim triumfie na 200 m kraulem (2.02,43), wygrała w niedzielę na 100 m kraulem (57,34) i 100 m motylkiem (59,92). Szczególnie cenne jest dla niej zwycięstwo na ostatnim z dystansów, bowiem jej czas jest niewiele gorszy od wymaganego minimum na mistrzostwa świata seniorów w chińskim Szanghaju, które wynosi 59,35.