Pływanie: Radlińska i Czerniak wystartują w ME seniorów

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) zdobył w tym roku tytuł wicemistrza świata
Konrad Czerniak (Wisła Puławy) zdobył w tym roku tytuł wicemistrza świata Karol Wiśniewski
Poznaliśmy już pierwszych zawodników, którzy zostali zakwalifikowani do reprezentacji Polski na pływackie mistrzostwa Europy, które w dniach 8-11 grudnia 2011 odbędą się na 25-metrowym basenie w Szczecinie. W polskiej kadrze znalazł się m.in. duet pływaków z Lubelszczyzny: Marcelina Radlińska (Orka Zamość) i Konrad Czerniak (Wisła Puławy).

Prawo startu w europejskim czempionacie uzyskali zawodnicy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca podczas letnich mistrzostw Polski seniorów, które rozgrywane były na długim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Marcelina Radlińska została zgłoszona na dystansie 50 m stylem motylkowym, natomiast Konrad Czerniak na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 50 m motylkiem. Przypomnijmy, że puławianin na ostrowieckiej pływalni wywalczył w znakomitym stylu trzy złote medale na tych dystansach, natomiast zamościanka została wicemistrzynią Polski na 50 m delfinem.

Zawodnicy już zakwalifikowani mogą być, decyzją Wydziału Szkolenia, zgłoszeni również do innych konkurencji, w których nie startowali w głównych mistrzostwach Polski celem zapewnienia optymalnej obsady z szansami na miejsca finałowe.

Po dwóch zawodników z każdej konkurencji ma prawo walczyć jeszcze o prawo startu w Szczecinie, a warunkiem jest uzyskanie bardzo dobrego wyniku, podczas jednej z Grand Prix Polski, które odbędą się w Dębicy (22-23 października), Krakowie (5-6 listopada) oraz Łodzi (12-13 listopada).

Ostateczny skład reprezentacji Polski ustali i opublikuje Wydział Szkolenia, podczas posiedzenia w dniu 15 listopada 2011 roku.