Podnoszenie ciężarów: Katarzyna Feledyn zdobyła brązowy medal ME juniorek

KAMB
Bardzo dobrze rozpoczęły się dla reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów mistrzostwa Europy juniorów i juniorek w Bukareszcie. W pierwszym dniu imprezy Katarzyna Feledyn z Wisły Puławy wywalczyła brązowy medal w kategorii do 48 kg.

Nasza zawodniczka po rwaniu była czwarta z wynikiem 65 kg. W podrzucie zaliczyła jednak wszystkie trzy próby i z wynikiem 85 kg w tym boju zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej (150 kg w dwuboju). Złoty medal przypadł Ramonie Andries z Rumunii (175 kg). Srebro wywalczyła Turczynka Sazye Okur (172 kg). Dla Feledyn był to niezwykle udany występ, bowiem oprócz medalu dwukrotnie poprawiała rekord Polski U 18 w podrzucie (84 i 85 kg).

Dziś (poniedziałek) na pomoście w Rumunii zaprezentuje się kolejna kandydatka do medalu - Marzena Karpińska, która weźmie udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23.