Pokaz siły szczypiornistek MKS FunFloor Lublin w wyjazdowym starciu ze Startem Elbląg

(Kolejny mecz lublinianki rozegrają już w sobotę, kiedy to o godzinie 15. podejmą w hali Globus Młyny Stoisław Koszalin) fot. ilustracyjna: Wojciech Szubartowski
To był prawdziwy pokaz piłki ręcznej w wykonaniu MKS FunFloor Lublin. Biało-zielone w spotkaniu rozegranym awansem, pokonały w środę na wyjeździe ekipę EKS Start Elbląg 31:19. To piąty triumf lublinianek w kampanii 2023/24 Orlen Superligi Kobiet.

– Cieszę się, że ten mecz się tak ułożył. Obrona funkcjonowała tak jak powinna i to dzięki niej udało się mi mieć taką skuteczność. Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane do tego spotkania. Miałyśmy głód gry, ten dzień nam się troszeczkę dłużył, nie mogłyśmy się doczekać, kiedy będzie ten mecz. Zrealizowałyśmy założenia w pierwszej i drugiej połowie – mówi Paulina Wdowiak, bramkarka MKS FunFloor.

Wicemistrzynie Polski "ustawiły" sobie środowy pojedynek w Elblągu już w pierwszej połowie, schodząc na przerwę z zaliczką trzynastu bramek. Druga część meczu była już wyrównana, gdyż lubelska trenerka rotowała składem, mając w perspektywie sobotnią potyczkę w hali Globus z Młynami Stoisław Koszalin.

W 2. minucie był remis 2:2, jednak w kolejnym okresie lublinianki zdobyły cztery gole z rzędu i po trafieniu Darii Szynkaruk wygrywały cztery minuty później 6:2.

W 13. minucie elblążanki traciły co prawda tylko dwie bramki do 22-krotnych mistrzyń kraju (5:7), ale od tego momentu biało-zielone zanotowały serię 10:0 i po golu Julii Pietras, w 28. minucie były na plus dwanaście (17:5). Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 19:6 na korzyść przyjezdnych, a jej rezultat przypieczętowała lubelska golkiperka, Paulina Wdowiak.

Po zmianie stron gra się wyrównała i do tego w 42. minucie, za atak na szyję, czerwoną kartkę ujrzała Kinga Achruk. Elblążanki wykorzystały więcej miejsca na boisku i zminimalizowały straty nawet do dziesięciu goli, aby w 48. minucie dorzucić jeszcze jedną bramkę.

Kilkukrotnie lublinianki zatrzymała bramkarka gospodyń Nevena Radojcić, natomiast rzuty karne skutecznie egzekwowała Weronika Weber. Pomimo tego MKS FunFloor cały czas kontrolował wydarzenia na boisku, zwyciężając ostatecznie 31:19.

– Lublin to ciężki przeciwnik i w pierwszej połowie szło nam słabo. W drugiej się obudziłyśmy i nasza gra wyglądała lepiej. W przerwie trener przypomniał nam nasze założenia, że mamy grać mocno w obronie i grać szybką piłkę – podkreśla Paulina Kuźmińska, zawodniczka Startu.

Statuetkę MVP otrzymała bramkarka Paulina Wdowiak, natomiast w elbląskim zespole najlepszą zawodniczką została wybrana brazylijska rozgrywająca Vitoria Macedo.

EKS Start Elbląg – MKS FunFloor Lublin 19:31 (6:19)

Start: Radojcić, Ciąćka – Macedo 5, Weber 5, Wołoszyk 3, Pahrabitskaya 2, Głębocka 2, Kuźmińska 1, Stapurewicz 1, Bancilon, Owczarek, Tarczyluk, Grabińska, Stefańska. Kary: 14 min. Trener: Roman Mont

MKS: Gawlik, Wdowiak 1 – Szynkaruk 6, Więckowska 3, Pastuszka 3, Posavec 3, Pietras 3, Balsam 3, Noga 3, Masna 2, Płomińska 2, Tomczyk 1, Achruk 1, D. Więckowska, Szczepaniak. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowali: Dominik Korda (Nowy Barkoczyn) i Marek Strzelczyk (Gdańsk)