Polskie piłkarki ręczne przegrały z Hiszpanią. Alina Wojtas rzuciła trzy gole (ZDJĘCIA)

Polskie piłkarki ręczne przegrały z Hiszpanią Wojciech Szubartowski
Po łatwej wygranej z Paragwajem, w poniedziałek reprezentacji Polski przyszło przełknąć gorycz porażki. Biało-czerwone rozegrały dobrych 40 minut, ale końcówka należała zdecydowanie do Hiszpanek, które odniosły pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach.

Polki miały początkowo problem z pokonaniem hiszpańskiej golkiperki i pierwszą bramkę rzuciły dopiero w 5 minucie (Karolina Siódmiak).
Nasz zespół w pierwszej połowie ani razu nie prowadził, ale mógł zakończyć tę część zwycięsko. Kinga Grzyb na 2 sekundy przed końcem trafiła jednak w poprzeczkę i po 30 minutach był remis 11:11.
Jedyna zawodniczka MKSLublin w kadrze, Alina Wojtas, po raz pierwszy na parkiecie pojawiła się w 10 min, gdy podeszła do rzutu karnego. Jej pierwsza próba z linii siedmiu metrów była skuteczna, druga już niestety nie. W sumie Wojtas zdobyła trzy bramki.
Polki udanie rozpoczęły drugą połowę i w 35 min, po bramce Moniki Stachowskiej wygrywały 14:12! Kluczowym momentem okazało się jednak wykluczenie Kingi Byzdry w 37 min. Hiszpanki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały.
Przed meczem Polek Angola pokonała Paragwaj 37:12, a wieczorem o punkty walczyły jeszcze Norwegia z Argentyną. Dzisiaj o godz. 15.45 biało-czerwone zagrają z Angolą.

Polska - Hiszpania 20:26 (11:11)
Polska: Wysokińska, Gapska-Niedźwiedź 4, Kudłacz 4, Byzdra 4, Wojtas 3, Stachowska 1, Siódmiak 1, Grzyb 1, Koniuszaniec 1, Kulwińska 1, Migała, Stasiak, Jochymek. Kary: 8 min. Trener: Kim Rasmussen
Hiszpania: Navarro – Cabral 8, Fernandez 5, Aguilar 4, Lopez 3, Mangue 2, Pinedo 2, Chavez 1, Pena 1, Fernandez, Egozkue, Alonso. Kary: 10 min. Trener: Jorge Duenas de Galarza
Sędziowali: Jasem Al Suwailam i Ahmad Al Mutawa (Kuwejt); Widzów: 1000

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.