Pomimo deszczu biegacze mieli "Chęć na pięć". Zobacz uczestników na ulicach Lublina. Galeria

Padający deszcz, kałuże na drodze i mało przyjemna pogoda nie przeszkodziła ponad 300 biegaczom w pokonaniu 5-kilometrowej trasy w czerwcowej edycji wyścigu "Chęć na pięć". Najszybszy był Michał Żuchowski z Ostrowca Świętokrzyskiego, który trasę pokonał w czasie 15 minut i 22 sekund.

Tym razem organizatorzy zlokalizowali Miasteczko Biegowe na Placu Marii Curie-Skłodowskiej, a biegacze wystartowali z ulicy Radziszewskiego. Trasa wiodła ulicami Śródmieścia, co wymagało czasowego wstrzymania ruchu samochodowego. Zawodnicy przebiegli ulicami Akademicką, Curie-Skłodowskiej, Lipową, Narutowicza, Głęboką, Pagi, Spadochroniarzy, Alejami Racławickimi, Sowińskiego i wrócili na ulicę Radziszewskiego.

Padający deszcz nie popsuł humorów biegaczom, ani nie odebrał ochoty do rywalizacji. Najszybciej w tych warunkach pobiegł Michał Żuchowski, który 5 kilometrów pokonał w czasie 15:22. Drugi na mecie był Michał Biały z Kraśnika (czas 15:48), a trzeci Patryk Aid z Warszawy (czas 16:02).

Na 16. miejscu bieg ukończyła pierwsza z kobiet, Dominika Łukasiewicz z Lublina. Jej czas, to 18:23. Druga w klasyfikacji kobiet była Katarzyna Holc (czas 19:57), a trzecia Joanna Andrzejewska (czas 20:01). Obie z Lublina.

Łącznie 5-kilometrowy bieg ukończyło 335 osób. W tej grupie było 245 mężczyzn oraz 90 kobiet. Najstarszym uczestnikiem biegu był 73-letni Wojciech Wenerski (sklasyfikowany na 132. miejscu). W kategorii 70+ pobiegli jeszcze Jerzy Rosłowicz oraz Wiesław Kochalski (obaj 71 lat). Najmłodsi zawodnicy mieli po 15 lat.