Porażka Górnika Łęczna z Koroną Kielce w ostatnim tegorocznym sparingu

Górnik Łęczna zakończył sparingowe granie przed przerwą świąteczną. W ostatniej grze kontrolnej zielono-czarni przegrali w Kielcach z Koroną 0:4.

Trener Marcin Prasoł w meczu kontrolnym z Koroną sprawdzał dwóch młodych piłkarzy. W drugiej połowie w składzie Górnika zagrali Wojciech Kobylarczyk i Diego Deisadze. W kadrze drużyny z Łęcznej nie ma już natomiast Hiszpana Rubena Lobato, z którym umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Występująca w PKO Ekstraklasie Korona objęła prowadzenie w 14. minucie. Do przerwy więcej goli nie padło, a Górnikom nie udało się wyrównać głównie za sprawą dobrze dysponowanego w bramce kielczan Marcela Zapytowskiego.

Do gry w drugiej połowie szkoleniowiec zielono-czarnych desygnował zmienioną jedenastkę. Gospodarze w drugich 45 minutach dołożyli kolejne trzy trafienia. - Było to ostatnie nasze spotkanie w tym roku. Graliśmy mieszanym składem i chociaż przegraliśmy, był to cenny trening. Korona prowadziła grę w pierwszej i drugiej połowie, ale my też stwarzaliśmy sobie sytuacje i mieliśmy okazje do strzelenia bramki. Nic jednak nie wpadło – podsumowuje Szymon Lewkot.

– Przede wszystkim trzeba się cieszyć, że nikt nie doznał kontuzji - mówi Seweryn Gancarczyk, asystent trenera Prasoła. - Porażka 0-4 boli nawet w sparingu, ale mamy materiał do analizy. Pomieszaliśmy trochę ze składem, a zawodnicy testowani mogli się pokazać. Tutaj bym szukał pozytywów – dodaje Gancarczyk.

Piłkarze Górnika będą trenować do 6 grudnia. Okres roztrenowania zakończą grą wewnętrzną, po której rozjadą się na świąteczne urlopy. Do zajęć wrócą 6 stycznia.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 4:0 (1:0)
Bramki: Takać 14, Łukowski 63, Szulc 80, Szpakowski 82
Korona (I połowa): Zapytowski - Więckowski, Malarczyk, Petrow, Memolla, Sewerzyński, Podgórski, Takać, Deaconu, Kiełb, Śpiączka (23 Szykawka); (II połowa): Forenc - Danek, Trojak, Seweryś, Konstantyn, Błanik, Strzeboński (73 Nojszewski), Szpakowski, Gonzalez, Łukowski (73 Szulc), Paulauskas. Trener: Kamil Kuzera
Górnik (I połowa): Gostomski - Turek, Biernat, Zbozień, Kwiatkowski, Tkacz, Kryeziu, Pierzak, Szramowski, Grzeszczyk, Sobol; (II połowa): Woźniak - Dziwniel, Lykhovydko, Cisse, Kwiatkowski (74 Gulczyński), Desaidze (87 Golba), Kobylarczyk, Lewkot, Szramowski (74 Czelej), Krykun (87 Szałachowski), Podliński. Trener: Marcin Prasoł