MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznaliśmy najnowszy skład „Lubelska Liga IT”. Uczniowie i uczennice odebrali swoje nagrody

OPRAC.: ACH
Za nami 3 tygodnie zmagań uczennic i uczniów lubelskich szkół podstawowych, liceów i techników w ramach konkursu „Lubelska Liga IT”. Podczas dzisiejszej uroczystości (18 czerwca) wręczono nagrody najlepszym uczestniczkom i uczestnikom oraz szkołom.

– Lubelska Liga IT jest doskonałym przykładem jak ważne jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie nowoczesnych technologii. Rozwój kompetencji cyfrowych naszych uczennic i uczniów to inwestowanie w przyszłość miasta oraz regionu. Cieszy nas ogromne zaangażowanie uczestniczek i uczestników oraz ich opiekunów, które potwierdza, że Lublin obrał odpowiedni kierunek strategii rozwoju, eksponując potencjał oraz stwarzając przychylny klimat dla branży IT – mówi zastępca prezydenta Mariusz Banach.

„Lubelska Liga IT” to konkurs, który obejmował rywalizację między szkołami i uczennicami oraz uczniami biorącymi udział w pilotażu „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”. Składał się z trzech cotygodniowych etapów, w wyniku których wyłoniono najlepszych dla każdego poziomu ligowego: szkoły podstawowej, liceum i technikum. Przyznano łącznie 30 nagród ufundowanych przez organizatora konkursu – firmę CyberSkiller, a także partnerów Yubico i ePrinus. Dodatkowo wyróżniono najlepsze uczennice i uczniów, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem. Najlepsze szkoły otrzymały dostęp do platformy CyberSkiller na drugi semestr 2024/2025 oraz szkolenie z zakresu cyberświadomości dla nauczycieli, w tym test podatności na ataki zorganizowany przez firmę APT Defend.

– Konkurs to kolejny kamień milowy w programie pilotażowym realizowanym w lubelskich szkołach. Wyniki konkursu i ponad 50 tys. rozwiązanych zadań są dowodem na sukces. Rezultaty pokazują realne szanse na rozwój uczennic i uczniów w ich dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej w obszarze IT. Dziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom oraz gratuluję laureatkom i laureatom – mówi prof. Bogdan Księżopolski, prezes CyberSkiller, profesor na Akademii Leona Koźmińskiego.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej konkursu: lubelskaligait.pl.

Kategoria szkoła podstawowa:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego,
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej,
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi.

Kategoria liceum:

I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego,
II miejsce: XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania,
III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica.

Kategoria technikum:
I miejsce: Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki,
II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów,
III miejsce: Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego.

„Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT” to największy program w Polsce, który łączy innowacyjność w realizacji podstawy programowej z informatyki z budowaniem świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa i badaniami naukowymi. Partnerem programu w Lublinie jest firma CyberSkiller, a patronat honorowy objął Państwowy Instytut Badawczy NASK. Więcej informacji na temat programu znajduje się pod linkiem.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski