Strona Zdrowie24 Strona Zdrowie24
  Prof. Robert Rejdak nowym prezesem Stowarzyszenia Chirurgów...

  Prof. Robert Rejdak nowym prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich

  Zdjęcie autora materiału

  Gabriela Bogaczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Prof. Robert Rejdak nowym prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich

  ©materiały nadesłane

  Prof. Robert Rejdak, kierownik kliniki okulistyki SPSK1 został wybrany nowym prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich. Jednym z jego zastępców został dr n. med. Piotr Kawa - również lubelski okulista.
  Prof. Robert Rejdak nowym prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich

  ©materiały nadesłane

  Stowarzyszenie działa od jedenastu lat. Jego celem jest doskonalenie i podnoszenie jakości chirurgicznych procedur okulistycznych jak również rozpowszechnianie w społeczeństwie wiedzy o profilaktyce chorób oczu. Wybory nowych władz odbyły się 5 stycznia w Warszawie. Nowym prezesem został prof. Robert Rejdak, kierownik kliniki okulistyki SPSK1 w Lublinie. Nowymi vice-prezesami zostali prof. Marek Rękas i dr n. med. Piotr Kawa - również lubelski okulista.

  Prof. Rejdak jest wybitnym lekarzem wykorzystujący najbardziej nowoczesne i pionierskie metody stosowanych w chirurgii siatkówki oka i leczenia urazów narządów wzroku. Od 2011 roku jest wykładowcą w Europejskiej Szkole Zaawansowanych Studiów Okulistycznych w szwajcarskim Lugano. Dzięki jego staraniom oraz przy współpracy z lubelską Kliniką Okulistyki i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie otwarta została pierwsza w Europie i druga na świecie filia szwajcarskiej ESASO.

  W styczniu 2013 roku brał udział w pierwszej w Polsce operacji wszczepienia sztucznej tęczówki. Przeprowadził ponad 30000 operacji wewnątrzgałkowych (ok. 20000 operacji zaćmy i ponad 10000 witrektomii).

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czekamy na efekty

  Grażyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Panie profesorze z niecierpliwością czekamy na efekty pańskiej pracy. Ja niestety nie czekałam na zabieg usunięcia zaćmy w Polsce, gdyż w kolejce czekałabym 2 lata, a to jakiś żart. Zapisałam się...rozwiń całość

  Panie profesorze z niecierpliwością czekamy na efekty pańskiej pracy. Ja niestety nie czekałam na zabieg usunięcia zaćmy w Polsce, gdyż w kolejce czekałabym 2 lata, a to jakiś żart. Zapisałam się do kliniki One Day Clinic i zabieg miałam po 4 tygodniach od konsultacji. Dodatkowo zagwarantowali mi transport do kliniki w Czechach, a koszty leczenia zrefundował NFZ. Także jak ktoś nie chce czekać na taki zabieg w Polsce to serdecznie polecam szybsze rozwiązanie, a co najważniejsze skuteczne.zwiń

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »