Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przed nami kolejna Wielka Lekcja Ekologii. Co nas czeka?

Reklama
Łukasz Kaczanowski / archiwum
Młodzi ekolodzy ze szkół ponadpodstawowych po raz kolejny mają szansę na pogłębienie swojej wiedzy. Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego zapraszają ich na cykl wykładów i pragną zachęcić do ciągłego rozwijania zainteresowań w dziedzinie ekologii.

19 października w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się Wielka Lekcja „Człowiek w środowisku”, pod hasłem „Rozwiązania oparte na zasobach przyrody”. Lekcja będzie wprowadzeniem do drugiej edycji wojewódzkiego konkursu ekologicznego dla szkół ponadpodstawowych, podczas którego uczniowie, oprócz sprawdzenia wiedzy, wezmą udział w szeregu szkoleń, warsztatów i spotkań tematycznych. Nagrodami w konkursie są trzy laptopy oraz trzydniowe warsztaty w Roztoczańskim Parku Narodowym Poleskim Parku Narodowym dla najlepszych pięćdziesięciu finalistów.

Wśród tematów konkursu pojawią się takie zagadnienia jak degradacja i rekultywacja litosfery, degradacja i ochrona hydrosfery, ochrona biosfery, gospodarka odpadami, nieodnawialne i odnawialne źródła energii, ekologia człowieka, rozwiązania oparte na zasobach przyrody, zielona i błękitna infrastruktura oraz adaptacja miast do zmian klimatu poprzez implementacje zielonych rozwiązań.

Na Wielką Lekcję można zgłosić się tutaj: [email protected] najpóźniej do 16 października.

Wykłady w jakie przygotowali nauczyciele akademicy na Wielką Lekcję to;

  • Człowiek a środowisko – ściągawka z natury. Dr hab. inż. Artur Serafin.
  • Co to są rozwiązania oparte na zasobach przyrody i jak możemy je wykorzystać do poprawy jakości życia w miastach? Dr hab. inż. Barbara Sowińska-Świerkosz.
  • Specjaliści Inżynierii Środowiska nadal potrzebni i poszukiwani. Prof. dr hab. inż. Tadeusz Siwiec.
  • Hydrofitowe oczyszczalnie ścieków jako przykład rozwiązań opartych na zasobach przyrody. Prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski.
  • Energia z natury - moda czy konieczność? Dr hab. inż. Alina Kowalczyk-Juśko.
  • Innowacyjne technologie wykorzystania odpadów w rekultywacji gleb. Dr hab. inż. Marta Bik-Małodzińska.

Organizatorami Wielkiej Lekcji i konkursu są Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie – Katedra Inżynierii Środowiska i Geodezji, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, Roztoczański Park Narodowy, Poleski Park Narodowy oraz Kurier Lubelski. Partnerami przy organizacji Wielkiej Lekcji i konkursu są Kuratorium Oświaty w Lublinie i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski