Nasza placówka została wybudowana i wyposażona z pomocą Kopalni Węgla Kamiennego "Bogdanka". Taki napis widnieje na pierwszej stronie kroniki wymienionej placówki. Przedszkole oddano do użytku w 01.09.1988 roku i od tego roku funkcjonowało pod nazwą Państwowe Przedszkole nr 5.
Pierwszym dyrektorem została ówczesna pani metodyk mgr Kazimiera Wójcik, a zastępcą pani Anna Matys. W roku szkolnym 1990-1991, ze względu na dużą ilość dzieci zostały utworzone grupy pięciogodzinne. Praca przebiegała w systemie trzyzmianowym. W połowie lat 90 nastąpiła zmiana nazwy placówki, na Przedszkole Publiczne nr 3. Pani dyrektor mgr Kazimiera Wójcik pełniła swoją funkcję przez 22 lata, do momentu odejścia na emeryturę, czyli do 2010r. Kolejną dyrektor placówki została pani mgr Ewa Góźdź, która kierowała nią przez 12 lat. Od 01.09.2022r. funkcję dyrektora objęła pani mgr Wioleta Chołast.
Na przestrzeni lat zmieniała się kadra, wygląd otoczenia, ale jedno pozostało. Nasze przedszkole, to drugi dom dla naszych wychowanków. Przedszkole położone jest przy ulicy Braci Wójcickich 29. Otoczone jest pięknym i funkcjonalnym ogrodem, w którym dzieci nie tylko wypoczywają, bawią się, ale również zdobywają wiedzę przyrodniczą. Dawniej w tym miejscu nie było drzew, a za ogrodzeniem były tylko pola. Nasze przedszkole, drugi dom dzieci, to pięć funkcjonalnych sal dydaktycznych z obszernymi i dostosowanymi do potrzeb dzieci łazienkami, bezpieczne hole i szatnie. Do dyspozycji dzieci są również gabinety logopedy i psychologa, kącik wyciszenia, kącik sportowy, biblioteka.
Mówiąc o domu nie myślimy tylko o budynku. To również uśmiech, przytulenie, pogłaskanie czyli ciepła atmosfera i tak jak w domu świeże, ciepłe, smaczne i urozmaicone posiłki. Przyjazny klimat, serdeczny uśmiech ukochanej pani, to jest to, do czego z łezką w oku wracamy we wspomnieniach.
Wpajamy dzieciom patriotyzm: Przedszkole do hymnu - 11 listopada; Obchody rocznicy Bitwy o Most Lubelski; Kibicujemy Kadrze Narodowej; 100-lecie Odzyskania Niepodległości; Obchody 3 Maja.
Przedszkole współpracuje ze środowiskiem lokalnym, np.: Górnik Łęczna S.A.
Przedszkole organizuje konkursy: Łęczna w oczach dziecka; Dzieci z Trójki na Zakręcie Tuwimowi.
Przedszkole organizuje wycieczki, np.: UMCS; Bałtów; Pacanów; MPK Lublin.
Przedszkole organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi: Pani Alicja Barton - Jaśkowa Babcia z Radia Lublin, zaprzyjaźniona poetka, pisarka książek dla dzieci, filantropka o wielkim sercu; Dawni wojowie – słowiański gród; pszczelarz; garncarz.
Dbamy o tradycje rodzinne. Możemy poszczycić się wieloma sukcesami. Od kilku lat organizujemy we współpracy z Górnikiem Łęczna S.A., GKS "Górnik" Łęczna oraz L.W. Bogdanka, Międzyprzedszkolną Olimpiadę Sportową "Duży i mały, to sportowiec doskonały". We współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną organizujemy Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej "W krainie pluszowego misia". Dzieci uczęszczające do placówki odnoszą sukcesy w konkursach plastycznych o szerokim zasięgu, konkursach recytatorskich, przeglądach piosenk i przeglądach teatralnych.
Nasi wychowankowie zdobywali i zdobywają nagrody w różnych konkursach. Tylko w latach 2013-2015 dzieci zdobyły poniżej wymienione nagrody.
Wyróżnienie - Przegląd poezji "W krainie dziecięcej fantazji” 2013
I miejsce i III miejsce – Konkurs plastyczny "Z bajką bezpieczniej”
III miejsce - XVII Konkurs Plastyczny "Symbole i Tradycje Świąt Wielkanocnych”
Wyróżnienie - Grupa Teatralna PP nr 3 - XII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych Puchaczów 2013
II miejsce - II Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu
Podziękowania - IV Przegląd Poezji Dziecięcej "Kto czyta ma piękne sny” Lublin 2013
Wyróżnienie - Grupa sportowa PP nr 3 - Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2013
Wyróżnienie - XVII Konkurs Plastyczny "Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”
Wyróżnienie - Konkurs recytatorski "Mój przyjaciel miś”
Puchar Kibica dla społeczności PP nr 3 w "Rodzinnym Kibicowaniu” - Mecz Górnik Łęczna - Termalica Bruk Bet Nieciecza
III miejsce - Konkurs plastyczny "Mamy rady na odpady”
I miejsce - Konkurs ekologiczny "Quiz wiedzy ekologicznej”
III miejsce - Grupa sportowa PP nr 3 - Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2014
Wyróżnienie - Przegląd poezji "W krainie dziecięcej fantazji” 2014
II miejsce - Konkurs plastyczny "Ulubiony bohater wierszy J. Tuwima”
III miejsce - XVIII Konkurs Plastyczny „Anioł, aniołki, aniołeczki”
II miejsce - Konkurs recytatorski "Lubimy wiersze J. Tuwima”
Wyróżnienie - Konkurs recytatorski "Lubimy wiersze J. Tuwima”
III miejsce - Konkurs języka angielskiego "Anielski angielski”
I miejsce - Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego Piaseczno 2014
Wyróżnienie - Grupa Teatralna PP nr 3 - XIII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych Milejów 2014
Wyróżnienie - Grupa Teatralna PP nr 3 - XVIII Zimowy Festiwal Teatralny
"Hej kolęda, kolęda” Łęczna 2014
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" Jan Paweł II
Zespół przedszkola jest zintegrowany, zaangażowany, otwarty na zmiany, kompetentny, nie boi się nowości, łączy wiedzę z praktyką. Kadra pedagogiczna, to nauczyciele dyplomowani i z doświadczeniem, których w pracy z dziećmi wspomagają specjaliści: psycholog, pedagog, pedagog specjalny, logopeda oraz nauczyciel języka angielskiego, rytmiki, religii.
Również personel niepedagogiczny wspiera na codzień pracę nauczyciela, dbając o bezpieczeństwo, o czyste i uporządkowane sale.
Jesteśmy kreatywni - potrafimy bawić się z dziećmi dostarczając im wiele radości, np.: Inscenizacja "Rzepki" Juliana Tuwima w wykonaniu rodziców i nauczycieli; "Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy.
Stosowane metody i formy nauczania są dostosowane do wieku wychowanka i jego możliwości rozwojowych, przestrzegane są prawa dziecka. Wysoki poziom nauczania i kształcenia sprawia, że dzieci są doskonale przygotowane do dalszej edukacji. Absolwenci naszego przedszkola osiągają sukcesy w różnych dziedzinach.
Nasz zespół wyróżnia troska o dobro dzieci i ich dobre samopoczucie. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dzisiaj absolwenci radzą sobie w dorosłym życiu bardzo dobrze.
Są wykształceni i kreatywni, a my wiemy, że podstawy zdobyli w naszym przedszkolu. Teraz odwiedzają nas i przyprowadzają do nas swoje dzieci.
Wracają tam, gdzie były szczęśliwe, radosne i gdzie czuły się jak w domu.
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?