Pszczółki pokonały rywalki z Gorzowa. W fazie play-off zagrają z Wisłą

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała pewnie ekipę AZS-AJP Gorzów Wielkopolski różnicą 9 oczek. W ćwierćfinale fazy play-off lublinianki zmierzą się z aktualnymi mistrzyniami Polski, Wisłą Can-Pack Kraków. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Krakowie (18-19 marca).

Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka niedzielne spotkanie było tylko walką o prestiż. Wcześniej już bowiem było pewne, że akademiczki nie poprawią, ani także nie stracą siódmej pozycji po sezonie zasadniczym.

Dla przyjezdnych natomiast mecz z Pszczółką miał kolosalne znaczenie, gdyż w przypadku przegranej mogły stracić trzecią pozycję przed zbliżającą się fazą play-off.

Lublinianki świetnie rozpoczęły niedzielny pojedynek i po trzech trójkach z rzędu (dwa razy Dorogobuzowa i raz Boyd), prowadziły w 9 minucie już 20:7. Gorzowianki wówczas rozpoczęły pościg, zmniejszając straty do 4 oczek (18:22). Miejscowe ponownie zanotowały wspaniały okres gry (16:4), prezentując m.in. znakomitą dyspozycję w rzutach zza linii 6,75 m. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pszczółki 41:24.

Trzecia kwarta to już popis przyjezdnych, które przed decydującą odsłoną przegrywały zaledwie 48:50. Ostatnia kwarta to natomiast ponowna dominacja Pszczółki, która przypieczętowała triumf.

Ćwierćfinały będą rozgrywane do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze odbędą się w halach drużyn wyżej sklasyfikowanych po sezonie zasadniczym. Triumfatorzy zagrają w drugiej rundzie o miejsca 1-4, natomiast pokonani zakończą sezon.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - AZS-AJP Gorzów Wlkp. 71:62 (20:14, 21:10, 9:24, 21:14)

Pszczółka: Owczarzak 16, Boyd 13, Madgen 13, Ugoka 12, D. Mistygacz 9, Dorogobuzowa 6, Dobrowolska 2, Jujka. Trener: Krzysztof Szewczyk

AZS-AJP: Misiek 17, Talbot 14, Hurt 14, Pawlak 12, Kopciuch 3, Szajtauer 2, Dźwigalska Trener: Dariusz Maciejewski

Sędziowali: Dariusz Lenczowski, Tomasz Tomaszewski, Bartłomiej Kucharski