Rafał Czarnecki wygrał Drugi Maraton Lubelski (ZDJĘCIA)

KAMB
645 biegaczy wystartowało w drugiej edycji Maratonu Lubelskiego. Najszybciej trasę poprowadzoną ulicami miasta pokonał Rafał Czarnecki z Bliżyna. Zawodnik przebiegł 42 km i 192 metrów w czasie 2.40.58.

– To moje drugie zwycięstwo w maratonie – powiedział zawodnik tuż po przekroczeniu linii mety. – Było trochę górzysto i wietrznie, ale było dobrze. Taktyka na ten bieg była taka, aby wygrać, nie liczył się czas. Widziałem, że nikt za mną nie biegnie więc nie forsowałem tempa.

W tym roku organizatorzy wyznaczyli trasę maraton ulicami największych dzielnic miasta, aby odciążyć centrum Lublina. Start i meta zostały usytuowane na Placu Litewskim, gdzie znalazło się miejsce dla Centrum Biegowego. Oprócz biegu na dystansie 42 km, organizatorzy przygotowali także bieg rodzinny na dystansie 421 metrów.

W minionym roku frekwencja podczas maratonu było znacznie większa, wówczas na trasę wybiegło 867 uczestników (w tym roku 645). Wygrał Aleksander Holownicki z czasem 2.42,36, wśród kobiet triumfowała natomiast Dorota Gruca (3.13,57).

Kompletne wyniki biegu można znaleźć na stronie maraton.lublin.eu.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera