Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekordowy interes Biomedu. Chorzy na raka pęcherza moczowego z Holandii będą mogli używać preparatu lubelskiej spółki

Joanna Jastrzębska
Joanna Jastrzębska
Fot. Biomed-Lublin
Blisko 49 mln zł – tyle jest warta umowa, którą zawarł Biomed Lublin na dostarczenie swoich produktów na holenderski rynek. Chodzi o leki stosowane przy raku pęcherza moczowego.

Partnerem Biomedu w zdobywaniu klientów w Holandii jest BModesto Group, która zajmuje się m.in. zaopatrywaniem szpitali. Teraz do jej obowiązków będzie należała także współpraca przy rejestracji, dostawie i dystrybucji medykamentu w kraju tulipanów.

ONKO BCG, bo tak nazywa się preparat, to proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny dedykowanej terapii pęcherza moczowego, a dokładnie w leczeniu powierzchownego nabłonkowego nieinwazyjnego guza pęcherza moczowego.

– Jest bardzo pożądanym uzupełnieniem portfolio naszej firmy. Wprowadzenie tego produktu w Holandii doskonale wpisuje się w misję BModesto, polegającą na poprawie dostępności i przystępności cenowej globalnych produktów i wyrobów medycznych dla opieki zdrowotnej. Firma poszukuje również innych rynków, aby dalej rozwijać współpracę z Biomed Lublin – zapowiada Roy van Voorst, współwłaściciel firmy.

Zamiar dotarcia na inne zagraniczne rynki potwierdza też prezes zarządu lubelskiej spółki.

– Nie mamy wątpliwości, że umowa z BModesto będzie przyczółkiem do dalszego rozwoju na nowych rynkach europejskich. Wspólna ekspansja na nowe rynki wydaje się tylko kwestią czasu – twierdzi Maksymilian Świniarski.

Umowa została zawarta na przynajmniej 10 lat od momentu zarejestrowania ONKO BCG w Holandii i jest pierwszą tak intratną w historii Biomedu. Deklarowana kwota 10,3 mln euro, czyli prawie 49 mln zł, może wzrosnąć, jeśli zakładane minimalne ceny sprzedaży produktów w przetargach szpitalnych będą wyższe niż obecnie zakładane. Na razie poza Polską preparat uzyskał rejestrację w Ukrainie, Uzbekistanie i na Malcie, a sprzedawany jest też do m.in. do Chorwacji, Turcji i Hiszpanii.

W Polsce Biomed Lublin zasłynął przede wszystkim stworzeniem leku na COVID-19 we współpracy z SPSK 1. Preparat jednak został negatywnie zaopiniowany przez Agencję badań Medycznych, ponieważ jego użycie „nie miało statystycznie istotnego wpływu”. W jego ofercie są m.in. szczepionki przeciwgruźlicze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski