Roman Kulesza 18. w finale wieloboju podczas ME seniorów w Berlinie

Roman Kulesza udanie zaprezentował się w Berlinie
Roman Kulesza udanie zaprezentował się w Berlinie Dawid Lecatelier
Roman Kulesza zajął 18. miejsce w 24-osobowym finale wieloboju podczas rozgrywanych w stolicy Niemiec Berlinie, mistrzostwach Europy seniorów w gimnastyce sportowej mistrzostwach Europy. Zawodnik AZS AWF Biała Podlaska najlepszy wynik uzyskał w skoku - 15,45 pkt.

Bialski gimnastyk przez pierwsze trzy rotacje utrzymywał się na miejscu medalowym. Od skoku do drążka, Kulesza szedł niczym burza. Na kolejnych trzech przyrządach, zabrakło jednak wyższych ocen bazowych i ostatecznie Polak uplasował się na bardzo wysokiej 18. pozycji.

Przed Kuleszą jeszcze rywalizacja w finałach ma poszczególnych przyrządach. W kwalifikacjach na poręczach, sklasyfikowany został na 4. pozycji, natomiast na drążku był ósmy.