Rugby: Budowlani Lublin przegrali z Arką Gdynia 23:24

Od pechowej porażki z Arką Gdynia 23:24, rozpoczęli rundę rewanżową ekstraklasy rugbiści Budowlanych Lublin. W sobotę, podopieczni Andrzeja Kozaka mieli szansę na pokonanie trzeciej drużyny poprzedniego sezonu. Do przerwy lublinianie prowadzili 17:13. Katem Budowlanych został Tomasz Stępień. Zawodnik Arki w ostatniej minucie spotkania, wykorzystał rzut karny i zapewnił gościom zwycięstwo. Warto wspomnieć, że w 78 min po celnym karnym Wojciecha Piotrowicza Budowlani prowadzili 23:21.

Dla Budowlanych była to pierwsza przegrana przed własną publicznością. Wcześniej piętnastka z Krasińskiego pokonała Posnanię i AZS AWF Warszawa. 18 listopada, lublinianie w zaległym meczu podejmą Budowlanych Łódź.

Punkty dla Budowlanych zdobyli Wojciech Piotrowicz 13, Piotr Skałecki 5, Aleksandr Czasowski 5. Natomiast punkty dla Arki zdobyli Tomasz Stępień 14, Władysław Grabowski 5, Radosław Rakowski 5