Rugby: Porażka Budowlanych Lublin na koniec rundy jesiennej (ZDJĘCIA)

Rugbistom ekstraligowych Budowlanych Lublin nie udało się godnie zakończyć rundy jesiennej sezonu 2013/14. W sobotę, podopieczni Andrzeja Kozaka ulegli przed własną publicznością swoim imiennikom z Łodzi 24:36 i ich sytuacja w tabeli jest nie do pozazdroszczenia. Wszystko wskazuje na to, że zespół z Krasińskiego czeka wiosną walka o zachowanie miejsca w krajowej elicie.

Goście od początku spotkania zaatakowali i już po 20 minutach prowadzili 21:3. Wydawało się, że lublinianie przegrają z kretesem, ale na szczęście miejscowi nie podłamali się takim obrotem sprawy. Szybko odrabiali straty i do przerwy przegrywali tylko 17:21.

Po zmianie stron znów powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy. Łodzianie odskoczyli lublinianom, ci znów odrabiali straty, ale końcówka meczu należała do gości, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Budowlani: Arkadiusz Ziemak (Piotr Nojszewski), Kamil Wiecaszek (Sebastian Berestek), Krzysztof Kędra (Konrad Zając), Wojciech Król, Jakub Jasiński, Piotr Wiśniewski, Michał Pietrkiewicz (Kacper Filipczak), Stanisław Powała-Niedźwiecki, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Jakub Stelmach, Wojciech Piotrowicz, Michał Węzka, Piotr Skałecki (Marcin Dzioch), Marcin Tatara
Punkty dla Budowlanych: Wojciech Piotrowicz 14, Stanisław Niedźwiecki 5, Marcin Tatara 5