MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyły konsultacje społeczne Strategii Kultury Lublin 2030+. Do końca kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi

OPRAC.:
Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
archiwum/zdjęcie poglądowe
Rozpoczęły się konsultacje społeczne założeń Strategii Kultury Lublin 2030+. Dokument zawiera priorytetowe zadania i wyzwania, jakie stać będą przed lubelską kulturą w najbliższych latach. Uwagi i opinie są przyjmowane do 30 kwietnia, a dla zainteresowanych przewidziane jest także otwarte spotkanie konsultacyjne.

– Chcemy, aby Strategia Kultury Lublin 2030+ była dokumentem żywym, inspirującym do dyskusji nad kulturą w mieście oraz stojącymi przed nią zadaniami. Dlatego właśnie zależy nam na poznaniu opinii i zebraniu uwag mieszkańców na temat powstającego materiału – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

W dokumencie Strategia Kultury Lublin 2030+ zaproponowanych jest pięć priorytetów, obejmujących swoim zasięgiem różne aspekty funkcjonowania kultury w mieście:

  • „Dostęp do kultury”,
  • „Edukacja kulturalna”,
  • „Lublin (w) 2030”,
  • „Kadry kultury”
  • „Twórczość i kreatywność”.

Strategia sektorowa powstała w oparciu o główny dokument strategiczny miasta, czyli Strategię Lublin 2030. Stworzone w trakcie jej przygotowywania raporty i opracowania, praca ekspertów w Tematycznych Grupach Roboczych, a w końcu sam jej tekst były najważniejszą inspiracją na początkowym etapie tworzenia Strategii Kultury Lublin 2030+.

Również starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 i działania wpisane w aplikację konkursową stanowią istotny element tworzonej Strategii. Prace nad dokumentem i proces ESK rozpoczęły się w tym samy czasie i szły dwutorowo, pogłębiając wzajemne relacje pomiędzy aplikacją a strategią. Bez względu na ostateczny wynik konkursu ESK 2029 Strategia Kultury Lublin 2030+ może stać się istotnym narzędziem przy realizacji planów i pomysłów powstałych w trakcie ubiegania się o ten tytuł. Podczas prac wykorzystano także doświadczenia Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Konsultacje społeczne Strategii Kultury Lublin 2030+ trwają do 30 kwietnia br. W tym czasie mieszkańcy mogą podzielić się swoimi opiniami wysyłając je pocztą tradycyjną na adres: Wydział Kultury, ul. Złota 2, 20-112 Lublin, z dopiskiem „Konsultacje” lub na e-mail: [email protected] oraz podczas protokołowanego spotkania z pracownikiem Wydziału Kultury (ul. Złota 2, 20-112 Lublin, III piętro).

Ponadto w ramach konsultacji przewidziano:

  • dyżur konsultacyjny w dniu 23 kwietnia, w godz.16.00-18.00, miejsce: Ratusz Miasta Lublin, plac Króla Władysława Łokietka 1, sala nr 3, parter;
  • dyżur konsultacyjny pod numerem tel. 81 466 37 16 w dniu 24 kwietnia, w godz. 9.00-15.00;
  • otwarte spotkanie konsultacyjne z mieszkankami i mieszkańcami, które odbędzie się 26 kwietnia w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ulicy Spokojnej 2, w sali 252, w godzinach 16.30-18.30.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Projekt dokumentu Strategii Kultury Lublin 2030+ i szczegółowe informacje dotyczące procesu konsultacji znajdują się na stronie.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski