Rywalizowali na trasach biegowych nad Zalewem Zemborzyckim

materiały organizatorów
W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg na 5 km - Chęć na Pięć, natomiast najmłodsi rywalizowali w kilkunastu biegach z cyklu "Przez Metry Po Kilometry". Upalna aura nie odstraszyła uczestników, bowiem imprezie wystartowało blisko 500 zawodniczek i zawodników.

Start i meta biegów oraz Miasteczko Biegowe, zlokalizowane były w okolicach Zalewu Zemborzyckiego, przy ośrodku American Spot (ul. Krężnicka 6). Trasy biegów prowadziły natomiast ścieżkami rowerowymi. Wszyscy uczestnicy biegu "Chęć na Pięć ", otrzymali na mecie świeżego, pysznego i chrupiącego cebularza lubelskiego.

Zwycięstwo w biegu głównym odniósł lubartowianin Andrzej Orłowski, pokonując linię mety w czasie 16.24. Druga lokata przypadła Pawłowi Wysockiemu, reprezentujący "lubelskibiegacz.pl TEAM" (16.37), natomiast trzecią pozycję zajął jego klubowy kolega Paweł Grochmal (16.37). Bieg ukończyło 210 osób, w tym 63 kobiety.

Warto podkreślić, że 5-kilometrowa trasa biegu "Chęć na Pięć" posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To stanowi gwarancję, że została ona dokładnie wymierzona, a uzyskany na nich rezultat jest precyzyjny i wiarygodny. Wszystkie czasy uczestników, a także rekordy uzyskane podczas tego biegu są więc wynikami oficjalnymi.

Najmłodsi adepci biegania walczyli natomiast w biegach "Przez Metry Po Kilometry". Rywalizacja została rozegrana w kilkunastu kategoriach wiekowych chłopców i dziewczynek, na dystansach od 50 m (rocznik 2016 i młodsi) do 1000 m (rocznik 2006/07).

Sylwia Włodarczyk - żona nowego zawodnika LUK Politechniki L...