Seniorzy z Lublina kochają kino

  Seniorzy z Lublina kochają kino

  Karolina Kowalczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Kino„Bajka” działa w Lublinie od 1991 roku. W soboty spotykają się tutaj seniorzy na specjalnych pokazach klubowych

  Kino„Bajka” działa w Lublinie od 1991 roku. W soboty spotykają się tutaj seniorzy na specjalnych pokazach klubowych ©Małgorzata Genca

  Kino Bajka przy ul. Radziszewskiego oferuje specjalne zniżki dla osób starszych. W tym miejscu działa również Klub Filmowy Seniora, w którym można zobaczyć najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe.
  Kino„Bajka” działa w Lublinie od 1991 roku. W soboty spotykają się tutaj seniorzy na specjalnych pokazach klubowych

  Kino„Bajka” działa w Lublinie od 1991 roku. W soboty spotykają się tutaj seniorzy na specjalnych pokazach klubowych ©Małgorzata Genca

  Uczestnicy Klubu Filmowego Seniora spotykają się w soboty o godz. 10. - Cena biletu wynosi wtedy dla nich 12 złotych. Wcześniej, przed seansem wpadają często na kawę i ciasto - wyjaśnia Waldemar Niedźwiedź, właściciel kina.

  W ciągu tygodnia seniorzy mają również rabat. Mogą liczyć na bilety w cenie ulgowej.

  Na sobotnie seanse przychodzi zazwyczaj powyżej 50 osób. - Chociaż zdarzały się i takie filmy, na których było 150-200 osób - dodaje Niedźwiedź.

  Seniorzy w porozumieniu z kinem mogą zadecydować jaki film chcą zobaczyć w soboty. Ostatnio były to np. „Kamerdyner” czy „Serce nie sługa”. W najbliższą sobotę, 27 października zobaczą „I odpuść nam nasze długi” oraz „53 wojny”. - W związku z tym, że niedawno oddaliśmy do użytku jeszcze drugą salę - niebieską, seniorzy będą mieli w soboty do wyboru dwa filmy jednocześnie: jeden będzie się zaczynał o godz. 10, a drugi o 10.30 - wyjaśnia szef kina „Bajka”.

  W listopadzie seniorzy zobaczą przy Radziszewskiego np. „Bohemian Rhapsody”, „Jeszcze dzień życia” i „Planetę Singli”.

  Waldemar Niedźwiedź podkreśla, że seniorzy kochają kino. - Zależy nam na tym, aby to była też świetna okazja do spotkań dla nich. Po seansie, tak jak każdy widz z biletem, mogą skorzystać np. z 20 proc. zniżki w pobliskiej resturacji „Plackarnia” - tłumaczy szef kina.

  Certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” kino posiada od samego początku trwania konkursu. - Myślę jeszcze nad kolejną atrakcją dla seniorów, aby rozbudować tę ofertę. Może uda się przygotować np. jakiś cykl klasyków kina, zobaczymy - zastanawia się Niedźwiedź.

  Ambitne kino

  Kino „Bajka” rozpoczęło działalność w 1991 roku jako filia Fundacji Sztuki Filmowej w Warszawie, pokazem filmu „Tańczący z wilkami”. W 2009 roku „Bajka” przystąpiła do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

  W latach 1999/2000 kino przeszło gruntowny remont: odnowiono salę widowiskową, poczekalnię, kasy biletowe, szatnię oraz wejście do budynku. Wymieniony został także ekran oraz system dźwięku. Od początku istnienia kino „Bajka” preferowało repertuar artystyczny: filmy europejskie i polskie, a także kinematografie z antypodów. Kino amerykańskie reprezentowane było przede wszystkim przez twórców niezależnych.

  Przy okazji odbywających się premier, kino odwiedzili, spotykając się z widzami, liczni polscy reżyserzy i aktorzy, m.in. Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Jerzy Stuhr, Jan Jakub Kolski, Daniel Olbrychski, Cezary Pazura. Oprócz tego, „Bajka” ściśle współpracuje z lubelskimi szkołami, organizuje liczne przeglądy filmowe i maratony nocne.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo