Siatkarze LUK Lublin zakończyli fazę zasadniczą efektownym zwycięstwem z PGE Skrą Bełchatów. Zobacz zdjęcia

szupti
Siatkarze LUK Lublin pokonali w hali Globus PGE Skrę Bełchatów 3:0, w swoim ostatnim meczu fazy zasadniczej PlusLigi. Drużyna trenera Macieja Kołodziejczyka zagra teraz dwumecz o miejsca 9-10, a jej rywalem będzie Ślepsk Malow Suwałki.

Przed poniedziałkową potyczką obie drużyny nie miały już szans na awans do do najlepszej ósemki, jednak chciały zakończyć fazę zasadniczą pozytywnym akcentem.

Lublinianie wyszli niezwykle bojowo nastawieni na starcie z bełchatowianami, odskakując szybko na 9:3. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener gości Andrea Gardini. Przyjezdni zbliżyli się na 12:14, jednak za chwilę LUK wygrywał już 17:12. W końcówce premierowej partii, żółto-czarni byli ponownie na plus sześć (20:14) i nie dali się już dogonić. Pierwszego seta zakończył potrójny blok gospodarzy (25:19).

W drugiej partii, po tym jak Serb Aleksander Atanasijević zaserwował asa, Skra prowadziła 5:1. Drużyna z Bełchatowa nadal kontynuowała dobrą grę (12:7), ale od tego czasu ekipa trenera Macieja Kołodziejczyka zdobyła pięć punktów z rzędu, łapiąc kontakt z rywalami (11:12).

Po dwóch asach serwisowych w wykonaniu Nicolasa Szerszenia, LUK objął prowadzenie 14:13. Miejscowi poszli za ciosem i w kolejnym okresie odskoczyli na cztery oczka (21:17). Zespół z Koziego Grodu zwyciężył ostatecznie w tej części gry 25:19, obejmując prowadzenie w całym pojedynku 2:0.

Po wygranym drugim secie rozstrzygnęła się więc ostatnia niewiadoma sezonu zasadniczego. Gospodarze nie zamierzali jednak przedłużać tego spotkania, triumfowali w trzeciej odsłonie 25:21, inkasując komplet punktów. Statuetkę MVP otrzymał lubelski środkowy, Jan Nowakowski.

LUK zajął ostatecznie po fazie zasadniczej dziewiąte miejsce. Drużyny z miejsc 9-10, 11-12, 13-14 utworzą teraz pary meczowe, które zagrają o miejsca w klasyfikacji końcowej sezonu dwumecze. Przeciwnikiem lublinian będzie Ślepsk Malow Suwałki.

Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsca w tabeli. Z kolei potyczek rewanżowych będą ekipy, które po fazie zasadniczej zajęły wyższe pozycje. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji będzie wynosił 1:1, to o wygraniu zmagań zadecyduje triumf w "złotym secie” do 15 punktów, z dwoma oczkami przewagi jednej z drużyn.

LUK Lublin – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

LUK: Nowakowski 8, Komenda 1, Malinowski 11, Szerszeń 17, Stajer 6, Włodarczyk 8, Gregorowicz (libero) oraz Tavares, Romać, Jóźwik. Trener: Maciej Kołodziejczyk

Skra: Gunia 4, Kłos 9, Kooy, Atanasijević 15, Łomacz, Lanza 9, Gruszczyński (libero) oraz Musiał, Janus, Rybicki 8, Milczarek (libero). Trener: Andrea Gardini