Siedem medali lekkoatletów z Lubelszczyzny w pierwszym dniu mistrzostw Polski seniorów

szupti
(Dominik Kopeć z Agrosu Zamość sięgnął w Gorzowie Wielkopolskim po tytuł mistrza Polski seniorów w biegu sprinterskim dystansie 100 m) Agros Zamość
W czwartek w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęły się mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. W pierwszym dniu zmagań siedem medali, w tym trzy złote zdobyli przedstawiciele królowej sportu z klubów województwa lubelskiego.

Na inaugurację krajowego czempionatu zawiodła niestety pogoda. Gdy startowały czwartkowe zmagania, nad Gorzowem Wielkopolskim przeszła bowiem ulewa i znacznie spadła temperatura. Do tego momentami mocno wiało - skoczkom w plecy, natomiast biegaczom na prostej w twarz.

Tytuły mistrzowskie wywalczył duet reprezentantów AZS UMCS Lublin. Złoto w rzucie dyskiem przypadło Darii Zabawskiej (60,77 m), natomiast w tej samej konkurencji wśród mężczyzn triumfował jej klubowy kolega, Oskar Stachnik (60,09 m).

Trzeci złoty krążek był dziełem Dominika Kopcia z Agrosu Zamość, który okazał się bezkonkurencyjny w biegu sprinterskim na dystansie 100 m (10,37 s.).

Wicemistrzem kraju na dystansie 1500 m został z kolei Michał Rozmys z AZS UMCS, który pokonał linię mety w czasie 3.41,82 s. Zawodnik akademickiego klubu przegrał złoto o zaledwie 0,03 s. z Filipem Ostrowskim, reprezentującym RKS Łódź.

Na najniższym stopniu podium stanęly natomiast miotaczki AZS UMCS - Paulina Guba w pchnięciu kulą (16,59 m) i Weronika Muszyńska w rzucie dyskiem (54,42 m) oraz Jakub Lewoszewski z zamojskiego Agrosu, także w rzucie dyskiem (53,69 m).

Niespodzianką zakończył się bieg na 1500 m pań. Po pięknym finiszu zwyciężyła w nim Aleksandra Płocińska, która uzyskała czas 4.17,98 s. Na mecie, po zaciętej walce, srebro zdobyła prowadząca przez pewien czas Weronika Lizakowska. Uzyskała czas 4.18,21 s. i minimalnie pokonała Elizę Megger (4.18,25 s.).

Bez medalu – mimo pełnego poświęcenia na finiszu pozostała Sofia Ennaoui z AZS UMCS, co było jedną z największych sensacji pierwszego dnia mistrzostw. Ennaoui zakończyła bieg dopiero na czwartym miejscu z czasem 4.18,66 s.