Siostry Jakubczak wróciły z Lidzbarka Warmińskiego z medalami MP seniorów

Aleksandra Jakubczak prezentuje w tym roku wyborną formę
Aleksandra Jakubczak prezentuje w tym roku wyborną formę ksagros.home.pl
Aleksandra Jakubczak wywalczyła srebrny medal, natomiast jej siostra Anna Jakubczak-Pawelec brązowy, podczas mistrzostw Polski seniorów w biegu na 10 km, rozegranych 3 maja w Lidzbarku Warmińskim.

Reprezentantki Agrosu Zamość przegrały tylko z Iwoną Lewandowską z Vectry Włocławek, która pokonała ten dystans w czasie 33:34.49. Aleksandra Jakubczak uzyskała rezultat 33:56.30 (rekord życiowy), natomiast Anna Jakubczak-Pawelec, pobiegła w czasie 33:59.15

Ósma lokata przypadła Angelice Mach z AZS UMCS Lublin, natomiast dziesiąta jej koleżance klubowej Izabeli Trzaskalskiej.

W rywalizacji mężczyzn na ósmej pozycji, sklasyfikowany został natomiast Dawid Nowogrodzki z Agrosu Zamość. Triumfował Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września), dla którego jest to już ósmy tytuł mistrza Polski). Pięć razy z rzędu zdobył go w biegu przeszkodowym (2006-2010), zaś na 10 km obronił tytuł sprzed roku.