Starosta biłgorajski zostanie odwołany? Do biura rady wpłynął wniosek

Joanna Nowicka
Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Udostępnij:
Niezbyt optymistycznie zakończył się rok 2015 dla starosty powiatu biłgorajskiego, Mariana Tokarskiego z PSL. Grupa radnych złożyła wniosek o jego odwołanie.

Wniosek o odwołanie starosty wpłynął do biura rady powiatu 31 grudnia. Podpisało go 7 radnych, 4 z PiS i 3 z PSL. Minimum jakie jest potrzebne w tym przypadku do wszczęcia procedur to 1/4 składu rady miasta, czyli 6 podpisów.

- Wniosek przekazany został zgodnie z kompetencją do Przewodniczącego Rady Powiatu w Biłgoraju - mówi Magdalena Szewczuk, rzecznik biłgorajskiego starostwa.

Teraz wniosek zostanie zaopiniowany przez komisję rewizyjną. Potem trafi pod obrady Rady Powiatu. By odwołać Mariana Tokarskiego potrzeba poparcia 3/5 liczby ustawowej członków rady, czyli 14 głosów.

Czym naraził się starosta? W treści pisma poruszona jest m.in. kwestia biłgorajskiego szpitala. Wnioskodawcy odnoszą się m.in. do tego, że niedawno poinformowano o zwieszeniu działalności oddziału kardiologii. Radni podkreślają, że starosta pełni merytoryczny nadzór nad szpitalem a nie reaguje na sytuację w szpitalu. Inne poruszone kwestie dotyczą złego m.in. dróg powiatowych: - Chodzi m.in. o gminę Biszcza z której przecież starosta pochodzi i która ma być gminą turystyczną - mówi Henryk Paska (PiS), jeden z radnych podpisanych pod wnioskiem.

Radni zarzucają staroście również, że nie stara się o ożywienie i remonty biłgorajskiego autodromu, który jest dziś niemal nie użytkowany.

- Oczywiście każdy ma swoje plusy i minusy, ale w przypadku Mariana Tokarskiego jako starosty te drugie zaczęły przeważać. Myślę, że wniosek ma szansę powodzenia - kwituje Henryk Paska.

Sam starosta sprawę komentuje krótko: - Wniosek wpłynął w ostatni dzień starego roku. mam nadzieję, że w 2016 czekają mnie już tylko lepsze informacje. Co do zarzutów, są one demagogiczne i nie poparte faktami - mówi Marian Tokarski.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

U
Utracjusz
W/w sprawa został otwarta demokratycznie. A jaki będzie finał to zobaczymy. A POkraki zamiast walić do sraki panoszą się na forach jak robili to przez 8 lat. I w tym czasie nie przeszkadzało Im to, że starszyzna POkrak wraz ze swymi rodzinami i pachołkami doiła kraj jak kołchozowa dojarka krowy. I to PO Stachanowsku.
k
kocur
Weźcie sobie przypomnijcie lata 2005-2007 i rządy PiS-u jak zamykali w nocy przed kamerami a za chwilę po cichu puszczali i teraz kretyński naród znowu na nich zagłosował i jak ma być w tym kraju dobrze? Tak was jeszcze PiS wyrucha że będziecie żałowali żeście kiedykolwiek na nich głosowali
Z
ZSL
szybkiego rozliczenia i ukarania winnych "suckesów" jakie miały miejsce za rządów PO I PSL Przypomnijmy te "sukcesy": 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla l...po-zobacz-liste
A
Adam
PSL już dziękujemy
f
fff
Jakaś PiS-owska szmata puści hasło a wy tempaki zaraz opluwacie jak z karabinu maszynowego. Wczoraj wasz minister Waszczykowski zabłysnął i za to co powiedział od razu powinien być odwołany ale dla was ciemnogrodzie jest to w porządku ... hipokryci
bił...go raja11
chłopek bez wizji, bez perespektywy rozwoju, on już prochu nie wymyśli; na młodych trza stawiać; czasy komuny czy prokomuny już poszły w siną dal; a w biłgorajskim stagnacja, popatrzcie na janów , biedniejszy ale jak się rozwija
z
zielonka
brawo radni,dajecie bardzo dobry przykład.Taka zmianę należy przeprowadzić wszędzie tam gdzie lokalni kacykowie dla utrzymania stołków trwonią publiczne środki nie potrafiąc rzetelnie je wydawać i nadzorować ich wydawanie.Dosyć zgrabnie określił ich Paweł Kukiz.Mieli wnieść sprawę do sądu ijakoś nie mieli odwagi się zmierzyć z prawdą.Więc może po Biłgoraju np. starosta hrubieszowski gdzie za uszami i szpital i subwencja do zwrotu i UE i szemrane drogi i wszyscy po. ...swoje kolesiowsko-rodzinne obowiązki
s
sachr
posłanka żona pewnie biedaka utrzyma...
w
wszechwiedzący
to tylko przedsmak, próba generalna do odwołania Sosnowskiego i to głosami 4 lub 5 radnych PSL
m
mieszkaniec Biszczy
Brawo!
o
olek
Za samą przynależność do PSL powinno się odwoływać i za te tępe mordy.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie