MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Straż Graniczna prowadzi nabór do służby przygotowawczej. Na kandydatów czeka ponad 150 miejsc, a ile można zarobić?

OPRAC.:
Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Nadbużański Oddział Straży Granicznej
„Jedna z najbardziej krętych i dzikich rzek w Polsce. Dwa wymagające odcinki granicy państwowej z Ukrainą i Białorusią. Drogowe, kolejowe oraz lotnicze przejścia graniczne. Codziennie nowe wyzwania i satysfakcja z dobrze pełnionej służby.” Tak Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie zachęca do zgłoszenia się do służby przygotowawczej. Jakie trzeba spełnić warunki i ile można zarobić?

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej na 2024 rok. W tym roku, w NOSG planuje się przyjąć do służby co najmniej 150 funkcjonariuszy.

Dokumenty od kandydatów do służby w SG, przyjmowane są w siedzibie oddziału w Chełmie, po wcześniejszym wyznaczeniu terminu i konkretnej godziny do ich złożenia. Zapisy kandydatów zainteresowanych złożeniem dokumentów odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod nr tel. 82-568 50 92 lub 797 337 619 lub za pomocą elektronicznego modułu, który znajduje się na stronie internetowej NOSG.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba, która posiada wyłącznie obywatelstwo polskie, wyróżnia się nieposzlakowaną opinią, jest niekarana i korzysta w pełni z praw publicznych. Musi posiadać także co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią kondycję fizyczno-psychiczną.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz postępowania kwalifikacyjnego znajdują się w zakładce.

Do najważniejszych zdań Straży Granicznej należy ochrona granicy państwowej, kontrola ruchu granicznego oraz wykrywanie przestępstw oraz ściganie ich sprawców.

A ile można zarobić?

W przypadku przyjęcia do służby przygotowawczej w Straży Granicznej funkcjonariusz mianowany jest na stanowisko kursanta w 01 grupie. Funkcjonariusze do 26 roku życia (zwolniony z podatku dochodowego) mogą liczyć na ok. 3637 zł netto, z kolei po 26 roku życia (z podatkiem dochodowym) – ok. 3487 netto.

Funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany jest na stanowisko młodszego asystenta lub kontrolera w 02 grupie. Wtedy strażnik przed 26 r.ż. zarobi ok. 5465 zł netto, a funkcjonariusz po 26 r.ż. – ok. 5074 zł netto.

Funkcjonariusz w służbie przygotowawczej może również otrzymać równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego, zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby do 30 kilometrów. Ponadto raz w roku funkcjonariuszowi przysługuje tzw. mundurówka w kwocie 2 140 zł netto.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej ochrania odcinek granicy państwowej o długości 467,57 kilometrów, obejmując strefą swego działania obszar woj. lubelskiego. Służbę pełni tam około 3 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników, którzy na co dzień zaangażowani są ochronę granicy z Republiką Białorusi i z Ukrainą. Ustawowe zadania oddział realizuje siłami 20 placówek: 7 na granicy z Białorusią, 11 na granicy z Ukrainą oraz 2 realizującymi zadania w głębi kraju.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski