Przyłbice produkowane na lubelskiej politechnice przez studentów Koła Naukowego Inżynierii Biomedycznej Politechniki Lubelskiej i studentów Uniwersytetu Medycznego tylko częściowo drukowane są przy użyciu drukarki 3D. Co ciekawe tworzywo wykorzystywane przy druku jest w pełni biodegradowalne i uzyskiwane z surowców naturalnych. Szyba w przyłbicy wykonana jest za to ze specjalnej folii PCV o grubości 1 mm.
– Konstrukcja części drukowanych jest tak zaprojektowana, aby mogły jej używać także osoby noszące okulary. Atutem przyłbicy jest również to, że w przypadku uszkodzenia np. szyby w łatwy i szybki sposób można ją wymienić - zwraca uwagę dr inż. Jarosław Zubrzycki z Katedry Informatyzacji i Robotyzacji Produkcji, koordynator akcji.
Czytaj także
Przyłbice wykonane przez studentów Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego trafią do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Jak wiele ich będzie? – Produkcja jednej przyłbicy trwa ok. 2,5 godziny. Do tej pory wyprodukowaliśmy ich około 20 i pracujemy nad kolejnymi. - mówi Zubrzycki zachęcają wszystkich posiadaczy drukarek 3D do przyłączenia się do akcji.
Czytaj także
- Pusto nad Zalewem Zemborzyckim. Lublinianie posłuchali apeli
- Petycja: „Żądamy cofnięcia zakazu wstępu do lasu"
- Sześć izolatoriów w województwie lubelskim. Gdzie powstały?
- Apel ratusza: Produkujmy mniej śmieci i nie róbmy remontów
- Terytorialsi pomagają w szpitalu w Zamościu
- Córka pacjenta zakażonego koronawirusem: Żyjemy w strachu
500+. Będzie zmiana okresu rozliczeniowego