Szczęśliwy remis futsalistów Luxiony AZS UMCS Lublin w ostatniej minucie

Ekipa Luxiony AZS UMCS Lublin zremisowała w hali Globus z zespołem GKS Ekom Invex Remedies Nowiny, w meczu 8. kolejki I ligi futsalu grupy południowej. Wynik 1:0 dla gości utrzymywał się do ostatniej minuty meczu, kiedy to w przewadze wyrównał niezawodny Jakub Wankiewicz.

Przyjezdni prowadzili od 8. minuty, gdy bramkarza gospodarzy fantastycznym strzałem z dystansu pokonał Arkadiusz Lekki. Na 30 sekund przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Jakub Wankiewicz, ratując gospodarzom jeden punkt. "Dzikom" zabrakło już czasu na kolejne ataki i walkę o zwycięstwo, ale to brak skuteczności na przestrzeni całego spotkania okazał się decydujący. Od pierwszych do ostatnich minut, lubelscy akademicy mieli bowiem na boisku wizualną przewagę, jeśli chodzi o kreowanie gry i sytuacje bramkowe. Zabrakło jednak skuteczności. To drugi remis lublinian w kampanii 2020/21.

‒ Wykreowaliśmy sobie naprawdę dużo sytuacji, ale zabrakło skuteczności. To była główna przyczyna tego, że dzisiaj nie wygraliśmy. Dodatkowo różnie interpretowane były zagrania ręką, więc różnie mogło być też z potencjalnymi karnymi dla nas. Przed meczem nie cieszylibyśmy z jednego punktu, ale biorąc pod uwagę fakt, że zdobyliśmy bramkę na minutę przed końcem, raczej się z niego cieszymy. Oczywiście jest pewien niesmak niewykorzystanych szans, bo mogliśmy zamknąć to spotkanie wcześniej ‒ podkreśla Łukasz Mietlicki, zawodnik Luxiony AZS UMCS Lublin.

Lublinianie po ośmiu rozegranych meczach zajmują ósmą pozycję w ligowej tabeli grupy południowej, mając w dorobku 11 pkt. (3 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki). Liderem z kompletem zwycięstw jest Górnik Polkowice (24 pkt.), wyprzedzając Sośnicę Gliwice (16 pkt.) oraz Unię Tarnów (15 pkt.). Kolejny mecz podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego mają zaplanowany w sobotę, 21 listopada. Ich rywalem w wyjazdowym starciu będzie ekipa BSF Bochnia.

Luxiona AZS UMCS Lublin GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 1:1 (0:1)
Luxiona AZS UMCS: Furtak, Marcin Ostrowski, Michał Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz, Parzyszek, Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki, Mazurkiewicz, Rusyn, Wójcik, Michalak. Trener: Konrad Tarkowski

WYNIKI 8. KOLEJKI I LIGI (GRUPA POŁUDNIOWA)
GKS Tychy- BSF Bochnia 5:2
Luxiona AZS UMCS Lublin - Futsal Nowiny 1:1
Kamionka Mikołów - Profi-Sport Duda Gałów 5:1
Gwiazda Ruda Śląska - Górnik Polkowice 3:4
Sośnica Gliwice - Heiro Rzeszów 6:2
Unia Tarnów - Stal Mielec 7:2

Luxiona AZS UMCS Lublin - Profi-Sport Duda Gałów 5:3. Zobacz...