MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin nieudanie zainaugurowali zmagania w I lidze

Tomasz Lewtak zdobył w sobotę jedną bramkę dla lubelskiego AZS UMCS
Tomasz Lewtak zdobył w sobotę jedną bramkę dla lubelskiego AZS UMCS Jakub Hereta
Szczypiorniści AZS UMCS Lublin nieudanie zainaugurowali rozgrywki w I lidze piłki ręcznej sezonu 2013/2014, przegrywając w minioną sobotę w meczu wyjazdowym z ekipą Zagłębia Sosnowiec 24:31 (12:13).

Podopieczni trenera Mieczysława Grandy jechali na Śląsk z nadziejami i zamiarem wywalczenia kompletu punktów, jednak w starciu dwóch tegorocznych beniaminków zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze.

Sobotnie starcie znacznie lepiej rozpoczęła drużyna Zagłębia, prowadząc 4:2 (5’), 6:4 (10’) i 7:4 (15’). Lubelscy akademicy poderwali się jednak do walki, zmniejszając przed przerwą straty do jednej bramki.

- Pierwsza odsłona meczu była w miarę wyrównana, pomimo że do inauguracyjnego starcie w I lidze przystąpilśmy osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników- powiedział Mieczysław Granda, trener AZS UMCS

Po zmianie stron lublinianie nawiązywali wyrównana walkę tylko przez pierwsze 10 minut, przegrywając trzema trafieniami (16:19). Później gospodarze narzucili swój styl gry, powiększając z każdą minutą swoją przewagę: 17:22 (45’), 18:26 (50’), 20:29 (55’).

- Udany debiut w naszym zespole zaliczył Michał Dziemiach. W końcówce dałem też pograć innym młodym zawodnikom - dodał Granda.

Zagłębie Sosnowiec - AZS UMCS Lublin 31:24 (13:12)
AZS UMCS: Rafał Gruszczyński, Kacper Gajecki - Dominik Jurek (7), Michał Dziemiach (5), Jakub Ignaszewski (4), Jakub Brodziak (2), Jakub Buksiński (1), Maciej Gawda (1), Dominik Goral (1), Krzysztof Rzepka (1), Tomasz Lewtak (1), Paweł Mitura (1), Mateusz Chilimoniuk